Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Legyen sorsturista Budapesten!

Legyen sorsturista Budapesten!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 01.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Színházi utazásra csábít az ARTUS és a Stereo Akt produkciója a Promenád, mely június 6-án, 7-én és 8-án 16 órakor illetve 19 órakor indul a budapesti Bálnából.

Az alkotók a darabról: "A városban egy turistabusz cirkál, ami más, mint a többi. A fedélzetén sorsturisták ülnek.  A nézők egy színházi utazás keretében, a buszról követik a valóság-díszletben játszódó történetet. A Promenád busz utasait úgy kalauzoljuk végig a fikció világában, térben és időben, akár egy idegenvezető az utasait a városi látványosságok során. Jelenetek tárulnak elénk, mintha egy mozifilm pergő képei elevenednének meg. Minden előadás más és más. Az előadás zenéjét, és szövegeit élőben szerkesztjük a busz fedélzetéről. A történet egyes elemei, de még a helyszín is változhat.



A város nem csak díszlet, hanem szereplő is. Az előadás alkalomról alkalomra változik. Az előadás zenéjét, és szövegeit élőben szerkesztjük a busz fedélzetéről. A történet egyes elemei, de még a helyszín is változhat. Az előadást 2013 júniusában mutattuk be a PLACCC Fesztiválon, Csepelen."


"Színházban ritkán leptek meg és bizonytalanítottak el ennyiszer. Ugyanis a játék tere és a szereplők köre bámulatosan tág, pontosabban behatárolhatatlan: voltaképpen minden és mindenki benne van, akit az ablakból látunk." (Urfi Péter, Magyar Narancs, 2013.06.06.)

"Boross Martin rendezésének is bizonyos értelemben én vagyok a főhőse. Mert olykor kizárólag rajtam múlik, mit veszek észre a város szövetén végrehajtott apró változtatásokból, azokból a látszólag jelentéktelen beavatkozásokból, melyek a kétórás kiránduláson az egyszerre ismerős és mégis meghökkentő hangulatért felelősek. A szereplők szándékosan nem mesélnek el egy történetet, inkább belefognak különböző sztorikba, nem véve tudomást az őket egy autóbusz üvegfala mögül figyelő nézőkről. Meg a tőlük és tőlünk is sokszor karnyújtásnyira lévő civilekről, akik persze nem sejtik, hogy ők is történeteket, életeket, sorsokat mesélnek a testükkel, a mozdulataikkal, a gesztusaikkal. " (Jászay Tamás, revizoronline.hu, 2013.09.30.)


Alkotók, előadók: Dányi Viktória, Debreczeni Márton, Gold Bea, Julia Jakubowska, Kocsis Gábor, Nagy Csilla, Téri Gáspár, Tucker András, Vadas Zsófia Tamara, Virág Melinda

Alkotó munkatársak: Goda Gábor, Sarah Günther

Közreműködők: Fischer Balázs, Varga Brigitta

Zenei vezető: Tóth Szabolcs

Produkciós vezető: Rácz Anikó

Rendező munkatársa: Téri Gáspár

Rendező: Boross Martin

Támogatók: Jardin d'Europe, Műhely Alapítvány, PLACCC Fesztivál, az IN SITU hálózat META projektje, Az Európai Unió Kultúra Programja, NKA, EMMI, Füge Produkció

További info és jegyvásárlás ITT!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Programajánló Turizmus Artus

Ajánlott bejegyzések:

  • Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása
  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Gördülő Dűlők Gördülő Dűlők
  • Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben! Szeretőből egy is sok - brit vígjáték a Rózsakertben!
  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr677934424

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard