Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megegyeztek a náci műkincsek ügyében

Megegyeztek a náci műkincsek ügyében

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 17.
„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

további bejegyzések a szerzőtől »

Izrael és Németország hétfőn megállapodást írt alá a nácik által elrabolt műkincsekről. Közösen fogják felkutatni az eredeti tulajdonosokat és leszármazottaikat – írta a Háárec című izraeli újság honlapja hétfőn.

Együtt fogják múzeumi kutatásokkal felderíteni az egykor zsidók tulajdonában álló, majd a nácik által eltulajdonított művészeti alkotások igazi tulajdonosait – áll az Orli Froman, az izraeli kulturális és sportminisztérium igazgatónője és Monika Grütters német kulturális miniszter asszony aláírta egyezményben.

A német és az izraeli szakemberek együttes képzésen vesznek részt, és létrehoznak egy közös adatbázist. „A német és az izraeli intézmények együttműködése a nácik elkobozta művészeti és judaikai alkotások eredetének felkutatására a mély bizalom tanújele” – mondta Monika Grütters.

Limor Livnat izraeli kulturális és sportminiszter nyilatkozata szerint a megállapodás eredményeképpen visszakerülhetnek eredeti zsidó tulajdonosukhoz az eltulajdonított műkincsek. Livnat megemlítette, hogy eddig is volt kooperáció a két ország között a nácik által ellopott értékekről, annak keretében két izraeli kurátor is tagja annak a német bizottságnak, amely a Cornelius Gurlitt müncheni lakásában talált képzőművészeti gyűjtemény eredeti gazdáit határozza meg.

Gurlitt egy a náciknak dolgozó német műkereskedő fia volt, aki titokban több százmillió dolláros gyűjteményt tárolt lakásában. A múlt hónapban, 81 esztendősen elhunyt, de halála előtt megállapodott a német hatóságokkal, hogy segít megtalálni a műalkotások igazi tulajdonosait.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Festészet II. Világháború Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Két hangon Két hangon
  • Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét Leleplezték Munkácsy Mihály eddig ismeretlen művét
  • Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847934964

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása