Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Amerikai díj a MÁV Szimfonikusoknak

Amerikai díj a MÁV Szimfonikusoknak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 26.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

A rangos American Record Guide (ARG) magazin kritikusainak díját nyerte el a MÁV Szimfonikusok és a kínai származású amerikai Hong-Mei Xiao brácsaművész tavaly megjelent, Ernest Bloch műveiből összeállított CD-je.

A díj jelentőségét érzékelteti, hogy az 1935-ben alapított ARG a legrégebbi klasszikus zenei magazin az Egyesült Államokban.

Fotó: kultura.hu
A MÁV Szimfonikus Zenekar közleménye szerint az ARG évente 80 független kritikus csaknem háromezer ismertetőjét és kritikáját közli koncertekről és hangfelvételekről. Ezek közül esett a kritikusok választása az Ernest Bloch műveiből álló CD-re, amelyen a zsidó származású, svájci-amerikai zeneszerző Baal Shem című művének brácsára és zenekarra készült átirata, a Héber szvit, valamint a Szvit brácsára és zenekarra csendül fel Mariusz Smolij karmester vezényletével.

Hong-Mei Xiao
A világ egyik vezető klasszikus zenei csoportja által 2013-ban kiadott, 61 perces CD felvételeit a Magyar Rádió 22-es, nagyzenekari stúdiójában rögzítették. Ugyanitt, a napokban készülnek a MÁV Szimfonikusok a kínai-amerikai művésznővel, Hong-Mei Xiaóval közös újabb - William Walton, Arnold Bax és Vaughan Williams műveiből álló - lemezének felvételei Kovács János vezényletével.

A MÁV Szimfonikus Zenekart 1945-ben alapította a Magyar Államvasutak, amely azóta is legfőbb támogatója a csaknem száz muzsikust foglalkoztató együttesnek. Az ország élvonalbeli hivatásos zenekarainak sorában tartják számon, repertoárja a barokk zenétől a modern, kortárs művekig terjed. 2011-ben megkapta a Bartók Béla-Pásztory Ditta-díjat.

2013 augusztusában az államfő a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét adományozta Lendvai Györgynek, a zenekar ügyvezető igazgatójának. A MÁV zenekar rögzítette felvételre a Himnusz eredeti, Erkel-féle változatát 2013 júliusában. Az olimpiai játékokon innentől kezdve ez a változat hangzik majd el a magyar bajnokok dobogóra lépésekor. A zenekari felvételt a Nemzetközi Olimpiai Bizottság kérte Magyarországtól.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Díjak Zene Lemez Komolyzene Szimfónikus zenekar

Ajánlott bejegyzések:

  • Ezt a szakmát csak élesben lehet kipróbálni Ezt a szakmát csak élesben lehet kipróbálni
  • Hallgasd meg a legügyesebb fiatalokat! Hallgasd meg a legügyesebb fiatalokat!
  • Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
  • Emlékművet állít a vonósnégyes Emlékművet állít a vonósnégyes
  • Különös koncerten találkozik a két legenda Különös koncerten találkozik a két legenda

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr447935236

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard