Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Hajóroncsot találtak a tóban

Hajóroncsot találtak a tóban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 06. 26.
„Valahol a csillagok közt létezett”
2022-08-12 14:04:52

Baksa-Soós Jánost és a Kex koncertek hangulatát idézték meg az Ördögkatlan Fesztiválon. Beck Zolival, Cseh

Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

A jazzdob magyar mestere
2022-08-11 08:21:55

Bágyi Balázs zeneszerző és pedagógus, világszerte koncertezik zenekarával. Most egy online oktatási anyagot

Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja
2022-08-11 07:58:04

Szeptember 11-én ritkán hallható darabokkal ünnepelnek a Pesti Vigadóban: Nagy Márta zongoraművész kortárs

további bejegyzések a szerzőtől »

Majdnem biztosan a több mint 300 évvel ezelőtt elsüllyedt Le Griffon hajó maradványait rejti a Michigan-tó fenekén felfedezett roncsmező - állítja egy roncsvadász, aki évtizedek óta keresi a XIV. Lajos francia király megbízásából épült vízi jármű hullámsírját.

Steve Libert és csapata júniusban fedezte fel a roncsmezőt nagyjából 36 méterre attól a területtől, ahonnan tavaly kiemeltek egy tófenékből kiálló fagerendát. A roncsvadász szerint a gerenda egykor a legendás felfedező, Rene-Robert Sieur de La Salle parancsnoksága alatt álló Le Griffon orrárboca, habár a 2013-as expedícióhoz csatlakozott kutatók szerint a lelet sokkal inkább egy elhagyott halászháló része.


A vízfelszín alatt mintegy 15 méterrel húzódó roncsmezőn Liberték fadeszkákat találtak, amelyek szerintük egy hajó orr-részéből származhatnak. Emellett szögekre és faékekre bukkantak, amelyekről úgy vélik, hogy a hajótest rögzítésére szolgáltak, és feltételezésük szerint egy árbocdarabot is rejthet a tófenék.

A roncsvadász elismerte, hogy a búvárcsapat nem talált ágyúkat vagy műtárgyakat, amelyek jelölése azt bizonyítaná, hogy a Le Griffonhoz tartoztak, ám a szögek és egyéb eszközök hasonlítanak azokhoz, amelyek a La Belle-ről, La Salle egy másik, a Mexikói-öböl közelében elsüllyedt hajójáról származnak.

A La Belle roncsa (Fotó: Richard Gross/ibtimes.co.uk)
Liberték elküldték a roncsokról készült képeket annak a három francia régésznek, akik részt vettek a tavalyi kutatásban. A roncsvadász reményei szerint hamarosan megkapják a szükséges állami és szövetségi engedélyeket ahhoz, hogy szeptemberben megkezdjék a terület feltárását.

A francia kulturális minisztérium védnökségével működő víz alatti régészeti kutatóintézetet vezető Michel L'Hour "biztatónak" nevezte a legújabb eredményeket, ám hangoztatta, hogy több bizonyítékra van szükség a leletek pontos eredetének meghatározásához.

A Le Griffon XIV. Lajos francia király megbízásából épült, és a feltételezések szerint ez volt az első európai tervezésű hajó, amely a Nagy Tavak felső részén mozgott. 1679 szeptemberében, első útján süllyedt el. A feltételezések szerint vagy vihar okozta vesztét, vagy bennszülöttek támadták meg és felgyújtották.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
USA Történelem Hajó Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Új megvilágításba kerül az épületeinkben élő történelem Új megvilágításba kerül az épületeinkben élő történelem
  • Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó! Ingyenes programokkal vár a Pesti Vigadó!
  • Egy diktatúra megdöbbentő képei Egy diktatúra megdöbbentő képei
  • Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk Csontváry, Arany, Weöres és Jókai kézirataira is licitálhatunk
  • A nagyhatalmaknak sosem voltak erkölcsei A nagyhatalmaknak sosem voltak erkölcsei

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397935230

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard