Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elfújta a szél Szegeden

Elfújta a szél Szegeden

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 07. 19.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

A fesztivál tavalyi évadjának sikerdarabjával, Gérard Presgurvic musicaljével folytatódik pénteken a Szegedi Szabadtéri Játékok előadássorozata.

Somogyi Szilárd rendező elmondta, hogy a Dóm tér közönsége a 2003-ban, Párizsban bemutatott darab "non-replika" – új rendezésben, díszletekkel és jelmezekkel készült – változatát láthatta. A pénteken, szombaton és vasárnap este színpadra kerülő előadás azonban sok tekintetben különbözik a tavalyitól.

fotó: pannonrtv.com
A szabadtéri premiert követő kőszínházi bemutató bizonyos egyszerűsítéseket követelt, melyek a darab előnyére váltak. A Margaret Mitchell Alapítvány kérésének megfelelően az afroamerikai szereplőket színes bőrű művészek játsszák, emellett új karakterek is megjelennek a darabban: Scarlett testvére, Suellen, Pork, a komornyik és Jack, a szolgáló.

Az új szereplőkkel az előadás hangsúlyai is áthelyeződnek némileg. A történet Suellen megjelenésével a két testvér közötti megbocsátásról is szól – közölte a rendező.

Az Elfújta a szél igazi fesztivál-szereposztással látható Szegeden. A főszerepet alakító Janza Kata számára – ahogy fogalmazott - határtalan boldogságot jelent, hogy megmutathatja saját Scarlettjét a játékok közönségének. A népszerű musicalszínész tavaly még Belle Watlinget játszotta a Dóm téren, az örömlányt idén Szulák Andrea formálja meg.Új szereplő a darabban Dolhai Attila is, aki a múlt héten még a Csárdáskirálynő Edvin hercegeként aratott sikert a fesztiválon, a Presgurvic-műben pedig Ashley Wilkes-ot alakítja. Ez az egyre inkább az operett és az opera műfaja felé forduló énekes – legalábbis egyelőre - utolsó új musicalszerepe.

A színészek számára komoly kihívást jelent a hatalmas színpadon megőrizni a darab által megkövetelt intimitást. Duda Éva koreográfus azonban igyekezett segítségükre lenni, amellett, hogy az előadás mozgásvilágát is némileg átformálta az elmúlt évhez képest, a Száll úgy mint a szél sikerszámban például csak férfiakat látnak majd táncolni a nézők.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Szegedi Szabadtéri Játékok

Ajánlott bejegyzések:

  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára Hét előadás érkezik idén a Szegedi Szabadtéri Játékok újszegedi színpadára
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr677935976

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard