Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Negyedszer is ARTplacc a Balatonnál

Negyedszer is ARTplacc a Balatonnál

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 07. 19.
Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György életművével?

Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

további bejegyzések a szerzőtől »

Szerdán kezdődött az ARTplacc Kortárs Művészeti Fesztivál. Pálmafák és leanderek között emelkednek a kiállítók sátrai a tihanyi rév mellett, amelyekben az idén egy erős közép-európai körképet kapunk.

Viharok és esők nehezítették ugyan az előkészületeket, de végül hamisítatlan hangulatot sikerült a fesztivál szervezőinek a Balaton-partra csempészniük. A galériák és kollekívák mellett a Ludwig Múzeum - Kortárs Művészeti Múzeum és a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ is egy-egy válogatással állít ki saját helyszínen.


A július 16-án, szerdán kora este megrendezett megnyitó háziasszonya Winkler Nóra volt, aki Topor Tünde művészettörténésszel együtt rendhagyó tárlatvezetést tartott a galériasátorban az érdeklődők számára.

Ezt köetően a hivatalos megnyitóbeszédet Sturcz János, művészettörténész, a Magyar Képzőművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára és a Nemzeti Kulturális Alap Vizuális Művészetek Kollégiumának elnöke tartotta. A vendégeket Lobenwein Norbert köszoöntötte a Nagyon Balaton nevében.

A II. Tihanyi Gasztro-Művészeti Napok az ARTplacc kísérőrendezvényeként egész napos kóstolókkal, bemutatókkal, workshopokkal járult hozzá a programpaletta teljességéhez. Csütörtökön Németország ihlette ételeket kóstolhattak a vendégek az Európa Bisztróban, illetve vegetáriánus indiai, valamint cukormentes finomságok is várták a gasztronómia szerelmeseit.


Számos nemzetközi projekt és kollektíva érkezett Tihanyba: a Curators’ Network csoport napközben filmvetítéseket és beszélgetéseket szervezett, valamint izgalmas prezentációkra került sor 7x8 Kuratoren kurátorcsoport meghívására neves szakemberek előadásában.

A partmenti ligetben közeledvén Delphine Pouillé, Fajó János, Fridvalszki Márk, Kelemen Zénó, Kerekes Gábor illetve a BETON és Random!csoport küültéri installációi és Weiler Péter hatalmas printjei színezik a látképet.


Környékbeli fiatalok, valamint egyetemi hallgatók és oktatók közös programjaként hétfő óta Tihanyban a MOMEplaccs, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és az ARTplacc közös alkotóműhelye. Az ötnapos tábor záróeseményeként július 19-ére, szombatra a MOME saját helyi lapot ad ki: a Bója magazinban nemcsak a gyerekek által készített munkák, hanem kifejezetten erre az alkalomra írt szépirodalmi művek is helyet kapnak.

Az ARTplacc hétfő hajnalig várja a látogatókat széles programkínálattal, amelyből külön kiemelendő az interaktív gyerekszínház, Tom Wienland bécsi dj szettje, a Deti Picasso koncert, az elemlámpás tárlatvezetések, vízimozi, workshopok és prezentációk.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Balaton Fesztivál Kiállítás Kortárs ARTplacc Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest 26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr77936000

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása