Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az ifjúság végrendelete

Az ifjúság végrendelete

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 10. 19.
Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

további bejegyzések a szerzőtől »

A Londoni Filmfesztiválon mutatták be a Testament of Youth című filmet, amely Vera Brittain pacifista író klasszikussá vált háborús memoárja alapján készült.

Az Oxfordi Egyetemen tanuló diáklány az első világháború miatt megszakítja tanulmányait, hogy önkéntes ápolónőként szolgálhasson.

Kit Harrington és Alicia Vikander (Fotó: protagonistpictures.com)

A filmben Kit Harington alakítja Vera szerelmét. „Sok évvel ezelőtt olvastam a memoárt, még az iskolában. Akkora hatásal volt rám, hogy utána háborús költészettel kezdtem foglalkozni. Úgy kerültem ebbe a filmbe, hogy elég jól ismertem a témát. Így aztán ahogy megkaptam a forgatókönyvet, azonnal rávetettem magam” – mondta Kit Harington.

Vera Brittain, az intelligens, szabadszellemű fiatal nő a 20. század elején fittyet hányva a családi előítéletekre ösztöndíjat szerzett az Oxfordi Egyetemre, hogy megvalósítsa irodalmi álmait. Az I. világháború kitörésekor azonban bátyját és szerelmét elvitték a frontra. Vera ekkor ráébredt, ő sem tud ölbe tett kézzel otthon ülni, amikor szerettei a hazájukért harcolnak.

Vera Brittain lánya, Shirley Williams is ejött a premierre. „Azt gondolom, hogy a film jól megragadja az emberi értelem ellentmondásait, azt, hogy még önmagát is képes elpusztítani, amivel szemben fel kell venni a harcot. Azt hiszem, azzal is, hogy anyám német rabokat ápolt a börtöben azt hirdette, hogy a háborúnak véget kell vetni, hogy ez az egész nem vezet sehová, és ezt így érezte egész életében” – mesélte Vera Brittain lánya.

James Kent produceri bemutakozása jól sikerült. Az írónőt alakító svéd Alicia Vikander játékát is dicséri a kritika.

A Testament of Youth című filmet 2015-től vetítik a mozikban.



Forrás: Euronews

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film London Premier Fiatalok I. Világháború

Ajánlott bejegyzések:

  • Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege Meditatív utazás – A PÁN – A belső sziget igazi filmművészeti csemege
  • Mától két Cannes-i díjas film a mozikban Mától két Cannes-i díjas film a mozikban
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr247938866

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard