Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Két esti Hold a Fonóban

Két esti Hold a Fonóban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 10. 29.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Októbertől havi egy estén Spanyolország és Magyarország találkozik a flamenco és a cigányzene bűvöletében. A két kultúra és zenei stílus közötti áthallások ismertek, az egymástól elszigetelt, távoli kultúrák rokonsága nyilvánvaló, „házasításuk" adja magát.

A vendégek a koncertek előtt tánctanításon vehetnek részt, utána pedig szabad a táncház, a korábban tanultakat mindenki saját vérmérsékletének megfelelően hasznosíthatja és a gyakorlatban is kipróbálhatja, hogy a két kultúra mennyire áll közel vagy távol egymástól. A Brisa del Aire repertoárján főként tradicionális flamenco darabok szerepelnek, a A Karaván Família a cigány vokális hagyományok nyomán alakította ki saját stílusát olyan nagy sikerrel, hogy legutóbbi lemezük, az Asvin felkerült a World Music Charts Europe nemzetközi toplistájára is.



„... a duende erő, nem pedig cselekvés; harc, és nem gondolkodás. Egyszer egy öreg gitárművésztől ezt hallottam: "A duende nem a torokban van; a duende belülről jön föl, a talpból." Nem képességről van hát szó, hanem valóságos élő stílusról, egyszóval vérről; valami nagyon öreg kultúráról és pillanatnyi alkotásról. Ez a "titokzatos erő, amit mindenki érez, de egyetlen filozófus sem tud megmagyarázni", végső soron a föld szelleme."

(Federico Garcia Lorca: A "duende" - Játék és elmélet)

Program október 31-én 19 órától:

19:00 - Flamenco tánctanítás (Vámos Veronika)

20:00 - Brisa del Aire koncert

A Brisa del Aire formáció fiatal budapesti flamenco táncosokból és zenészekből alakult. Repertoárunkban főként tradicionális flamenco darabok szerepelnek, amelyekkel szeretnénk feleleveníteni az érzelmeknek és indulatoknak azt a szépségét, gazdagságát, nyers erejét, amely a műfaj sajátja.

Brisa del Aire

Vendégünk: Vámos Veronika - ének, tánc

Boncza Anna – tánc
Váncza Dominika – ének, tánc
Kozma Richárd – gitár
Nyári Gergely - cajon, ütőhangszerek

21:30 - Karaván Família koncert

A Karaván Família a cigány vokális hagyományok nyomán alakította ki saját stílusát, amely a négy családtag - szülők és gyermekeik - közötti emberi és zenei harmóniára épül. Programjukban cigány népdalok feldolgozásai szerepelnek napkelettől napnyugatig, saját stílusukra formálva - így például a mississipi blues, a flamenco, a latin- és a balkáni zenei elemek mind megtalálhatóak zenéjükben.

Legújabb albumukat a Karaván Família 10 éves fennállásának alkalmából jelentették meg a Fonónál. A lemezen 10 vadonatúj dal hallható 10 vendégművész közreműködésével. Az Asvin című CD-t májusban a World Music Charts Europe zsűrije beválasztotta a 20 legjobb világzenei lemez közé.

Karaván Família - Yalla yalla!

A dal végén Lorca Így szeretlek, Falu és Tánc című versét elmondja: Nyári Oszkár színművész, zene: Karaván FamíKülönölia (közreműködik: Balogh Kálmán cimbalomművész)

23:00 - Cigány táncház

További információért KATT!



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Folk Fonó Budai Zeneház

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is zengenek Makovecz tornyai Idén is zengenek Makovecz tornyai
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • Népzenénk címmel ad ünnepi koncertet a Muzsikás együttes a Vigadóban Népzenénk címmel ad ünnepi koncertet a Muzsikás együttes a Vigadóban
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr67939140

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard