Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Arcot adni a fájdalomnak

Arcot adni a fájdalomnak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 10. 30.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Ezt tűzték ki célul azok a képzőművészek, akik úgy döntöttek, megfestik az Ayotzinapa tanárképző főiskola hallgatóinak portréit. Így próbálják elérni, hogy a 43 diák eltűnése többet jelentsen puszta számadatnál.

A mexikói fősikola diákjainak egy utcai harcba torkollott tüntetést követően veszett nyoma. Nemsokkal később sorra bukkantak fel tömegsírok, amelyek összeégett holttesteket rejtettek, feltehetőleg az eltűnt diákokét is.

Én, Mario Flores tudni akarom, hol van Abel García Hernández (Fotó: ilustradoresconayotzinapa.tumblr.com)
A történtek számtalan tüntetést, megmozdulást indukáltak, köztük ezt a csöndes, ám annál hatásosabb akciót, aminek a tumblr oldalára látogatva már több mint kétszáznegyven arc néz szembe velünk. Az alkotók az áldozatok portréját sok esetben a diákok korával és saját megjegyzéseikkel is kiegészítették. A kezdeményezésben - amit Valeria Gallo gyermekkönyvek illusztrálására szakosodott képzőművész indított útjára - mexikói, chilei és spanyolországi alkotók is részt vesznek.


Forrás: Informador

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Spanyolország Tüntetés Portré Grafika Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Dongó a Zeneakadémián Dongó a Zeneakadémián
  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517939158

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard