Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Indulhat a Yoko Show!

Indulhat a Yoko Show!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 12. 12.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

2015-ben nyílik a nagyszabású kiállítás, amellyel a New York-i Modern Művészetek Múzeuma (MoMa) fejet hajt a béke nagyköveteként is számon tartott képzőművész, performanszűvész és dalszerző munkássága előtt.

Yoko Ono nevét hallva úgy villan fel agyunkban a „John Lennon lámpácska”, ahogy aggódó barátunk „Fáradtnak tűnsz” megállapítására replikázzuk rögtön: „Mintha nem a régi volnál”. Nem sűrűn gondolunk a hölgyre önálló alkotóként, dalszerzőként, egyáltalán egy olyan személyként, aki a Mrs. Lennon titulus megszerzése előtt is létezett volna. És bár kétségtelenül nehéz feladat felérni és nem felkapaszkodni John magasságaiba, azért a japán képzőművész is letett pár dolgot az asztalra.

Ezt mutatja be a MoMa 2015 májusában nyíló Yoko Ono „show-ja”. A kiállítás elnevezése, Yoko Ono: One Women show, 1960-1971 (Yoko Ono: Egy nő műsora, 1960-1971) amellett, hogy a fent említett jelenségre hívja fel a figyelmet, kijelöli a szervezők által legérdekesebbenek tartott időszakot is.

Fotó: nationmultimedia.com
A bemutatott alkotások, installációk és performanszok között lesznek rajzok, hangfelvétek és filmek is. A kiállítók olyan akciókról is megemlékeznek majd, mint Yoko 1971-es debütálása a MoMa-ban, amikor a hölgy egy csapat legyet szabadított a múzeumra, majd arra kérte a látogatókat, kövessék az épületből kirepülő állatokat, induljanak el velük a városban. Az érdeklődők mindemellett olyan interaktív alkotásokat is „kipróbálhatnak” majd, mint a földön elhelyezett festmény, amelynek elkerülhetetlen sorsa, hogy rálépjenek.

A kiállítás jövő év szeptember hetedikéig lesz megtekinthető.



Forrás: ARTnews

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
New York Kiállítás Yoko Ono Performansz Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Kisöprik a Bartók Béla utat Kisöprik a Bartók Béla utat
  • Magyar világsztár a Várban Magyar világsztár a Várban
  • Gobelin 3D nyomtatóval, avagy a modern textil titkai Gobelin 3D nyomtatóval, avagy a modern textil titkai
  • Bőrből készült mesterművek Bőrből készült mesterművek
  • Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás Még egy hónapig látogatható a Simsay-kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237940314

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard