Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ámon énekesének szarkofágjára bukkantak Luxorban

Ámon énekesének szarkofágjára bukkantak Luxorban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2014. 12. 13.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

A Nílus nyugati partján talált lelet jó állapotban van, sértetlenül vészelte át az évezredeket a múmia is. Az elhunyt nevét még nem tudják, annyi bizonyos, hogy a szarkofág a harmadik átmeneti korból származik.

"A koporsó magán viseli a 21. dinasztia korára jellemző egyedülálló stílusjegyeket" - hangoztatta a miniszter. Abdel Hakim Karrar, a felső-egyiptomi műemlékvédelmi hatóság igazgatója elmondta, hogy a fából készült, gipszvakolattal bevont, gazdagon díszített szarkofágot istenek cselekedeteit ábrázoló jelenetek ékesítik.

fotó: m.google.com
Az egykori művészek Thotot, a bölcsesség és a Hold istenét, Anubiszt, a balzsamozás és a halottak istenét, Íziszt, a varázslóistennőt és Oziriszt, a halottak urát jelenítik meg. Látható a szarkofágon Hórusznak, az istenek királyának négy fia - Amszet, Hapi, Duamutef és Kebehszenuf - is, akik az óegyiptomiak hite szerint a mumifikálás során a testből eltávolított és kanopuszedényekben a sírba helyezett belső szerveket védelmezték. Abdel Hakim Karrar tájékoztatása szerint érintetlenek a múmiapólyák és az elhunyt arcát fedő maszk. A halott virágokkal ékesített parókát visel, mellkasára amulettet helyeztek.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Egyiptom Régészet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját Magyar kutató fedezte fel az Úszók barlangját
  • Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon Világviszonylatban is jelentős régészeti feltárás zajlik Magyarországon
  • Jézus gyermekkoráról szóló szövegre bukkantak Jézus gyermekkoráról szóló szövegre bukkantak
  • Megoldódott az egyiptomi piramisok egyik relytélye Megoldódott az egyiptomi piramisok egyik relytélye
  • Újabb káprázatos falfestményeket találtak Pombejiben Újabb káprázatos falfestményeket találtak Pombejiben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr747940300

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard