Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Királynésírt találtak Egyiptomban

Királynésírt találtak Egyiptomban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 01. 05.
Sivatagi transz Budapesten: jön a Sunako!
2022-05-21 18:00:00

Palotai Csaba Párizsban élő gitáros pszichedelikus tájakra kalauzol két zenésztársával május 28-án a

Nagy dobásra készül az Álomvándorok Társasága
2022-05-21 14:07:01

Számos sikeres musical után most a Muzsika hangjá t mutatja be az érdi színházcsináló művészcsapat. Csebki

Harminc éves lett a tarkabarka kismadár
2022-05-20 16:54:48

Minden színben pompázó repertoár ugyanakkor apró méretek jellemzik a névadójához sokban hasonlító Kolibri

Érzékeny vagy a szociális problémákra? Akkor ez a te programod!
2022-05-20 13:37:27

Szombaton május 21-én a Dürer Kertben kerül megrendezésre a Charity Fest, ahol a társadalmi ügyek megvitatása

további bejegyzések a szerzőtől »

Az i.e. 2460 és 2458 között uralkodó Neferefré fáraó feleségének sírkamráját cseh régészek fedezték fel a gízai piramisoktól nem messze - jelentette be vasárnap Mamdúh ed-Damáti egyiptomi műemlékvédelmi miniszter.

III. Hentkauesz sírját Abu Szírban, az ókori Memphisz nekropoliszában találták meg, amelynek közelében több V. dinasztiabeli (i.e. 2495-2345) fáraó piramisa is található. A sírkamra falán olvasható feliratok tanúsága szerint az elhunyt a körülbelül i.e. 2460 és 2458 között uralkodó Neferefré fáraó felesége volt.

Fotó: dw.de
A királyné létezése sem volt ismert eddig, így a felfedezés fontos elemekkel gyarapítja az V. dinasztiára vonatkozó ismereteket - hangsúlyozta közleményében a műemlékvédelmi miniszter. A sírkamra építésén dolgozó munkások nemcsak a királyné nevét, hanem minden titulusát ráírták a falakra. Egyiptomban a IV. és az V. dinasztia idején épültek az első piramisok.

A királyné sírját egy kis temetőben találták, Neferefré fáraó 1990-es években felfedezett temetkezési helyétől délkeletre. A sírból 24 mészkő szobor, illetve használati tárgy, és további négy réztárgy került elő.

A felfedezést a Miroslav Barta vezette cseh régészeti expedíció tette az egyiptomi műemlékvédelmi minisztériummal közösen. Cseh régészek tavaly márciusban ugyancsak Abu-Szírban megtalálták egy V. dinasztia korabeli magas rangú pap, Nefer szarkofágját és múmiáját.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Egyiptom Régészet Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Miért pocsék régész Indiana Jones? Miért pocsék régész Indiana Jones?
  • Honfoglalás kori kincsek nyomában Honfoglalás kori kincsek nyomában
  • Különleges kincset rejtett a honfoglaló sírja Különleges kincset rejtett a honfoglaló sírja
  • Kincsek a föld alól, avagy tarol a közösségi régészet Kincsek a föld alól, avagy tarol a közösségi régészet
  • Különleges kincset találtak Csömörön Különleges kincset találtak Csömörön

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707940916

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard