Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lenyűgöző fotók Budapestről!

Lenyűgöző fotók Budapestről!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 01. 13.
Meglepetéssel rukkolt elő a Radnóti
2021-01-18 20:55:23

A színház magazinja most digitális, interaktív kiadványként jelenik meg. Mivel nincs fizikai tere

Harminc éves az Orfeo zenekar
2021-01-18 17:08:04

Online közvetítik jubileumi koncertjüket január 19-én. A Purcell Kórust Vashegyi György 1990-ben alapította

Mi vár ránk 2021-ben?
2021-01-16 17:12:47

Az idei év is nagy változásokat hozhat számunkra – mondják. De mit gondol erről egy asztrológus? Kiss József

Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
2021-01-16 16:52:45

Kalmár János szobrászművész elkezdte fotózni a kihalt, éjszakai Budapestet, munkái hamarosan könyv

további bejegyzések a szerzőtől »

Kerényi Zoltán négy évvel ezelőtt kezdte el Ablak a múltra című projektjét, melyben régi fotók alapján mai helyszíneket fényképez le. Fővárosunk történelme és jelene mosódik össze a különös képeken.

Sokszor találkozhattunk már az internet különböző szegleteiben az „ilyen volt-ilyen lett”, vagy „régen és most” típusú képpárokkal és montázsokkal. Kerényi Zoltán fotóit több dolog is kiemeli ezek a megszokott kísérletek közül. Egyrészt a mai utcaképekben elhelyezett fotók képeslap jellege – a fehér keret megtartásával valóban egy múltra néző ablakon láthatunk be a régi jelenetekbe. Másrészt az összehozott városképek élettel teliségét a behelyezett fekete-fehér felvételek adják, ahol szinte minden esetben a helyszínen túl szereplőket is láthatunk – így haladja meg az „ilyen volt régen Budapest” témát, és alakítja át az „így éltek az emberek” felvetéssé, ami sokkal több színt és rácsodálkozást visz az eredeti koncepcióba.

Fotó: Ablak a múltra/Kerényi Zoltán
A fotós elmondta, pontosan nem tud visszaemlékezni a kezdeti ötletre, de mindenképp meghatározó volt a régi képek szeretete. Az első helyszín pedig az egri vár volt, ahol először gondolt arra, hogy „kellene egy olyan installáció, amit egy bizonyos szögből nézve a régi város lenne látható vagy akár az ostromló csapatok”.

Fotó: Ablak a múltra/Kerényi Zoltán
A sorozat első képei 2011-ben születtek. Az évfordulót Kerényi Zoltán minden alkalommal egy új album kiadásával ünnepli meg, amelyben szép számmal sorakoznak a múltból és a jelenből összegyúrt montázsok. Az évfordulókra készült albumok az interneten is megrendelhetők.

Fotó: Ablak a múltra/Kerényi Zoltán
Fotó: Ablak a múltra/Kerényi Zoltán
Fotó: Ablak a múltra/Kerényi Zoltán
Az Ablak a múltra további duplafotói itt találhatóak.


Forrás: Szeretlek Magyarország

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Fotó Budapest Kreatív Történelem Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból Könyv készül a megdöbbentő fotósorozatból
  • A velencei órásmester és a titokzatos lény A velencei órásmester és a titokzatos lény
  • Különös fotók mesélik el a titokzatos történetet Különös fotók mesélik el a titokzatos történetet
  • Meztelen fővárosiak Meztelen fővárosiak
  • Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat! Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517941136

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard