Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Fekete birodalom tárul fel Budapesten

Fekete birodalom tárul fel Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 01. 30.
Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
2022-06-19 12:05:42

Július 2-án a 75 éves Orbán György tiszteletére rendeznek koncertet a BMC-ben. Az egyik legtöbbet

további bejegyzések a szerzőtől »

Sötétség, klasszikus zenei dallamok és óriás luftballonok. A Kék Duna keringő akkordjai csendülnek fel az éterben és fekete függönyök lejtenek páros táncot az ismert Strauss melódiára a táncteremben…

E nem mindennapi nyitány után négy színes alak jelenik meg a szférikus hangokkal „megzenésített” fekete birodalomban. A táncosok, mint színes jelenések újra és újra nyomot hagyva hol eltűnnek, hol feltűnnek a sötét homályban. A mozgó testekkel együtt változó színpadi elemek egy közös organikus formává lényegülnek át, mely lélegezni kezd és életre kel.

Fotó: Kurt van der Elst / Trafó
A nothing's for something (Láthatatlan látható) című előadás Heine Avdal és Yukiko Shinozaki visszatérése a színház világába. Korábbi munkáik középpontjában elsősorban a tér, az előadók és a nézők kapcsolata állt, új produkciójuk célja pedig a test újravizsgálása, saját feltételezéseik megkérdőjelezése, az "eredetiség" – márha létezik olyan – motívumainak felkutatása.

Fotó: tiszatajonline.hu
A festés közben táncoló Paul Klee és a mindennapi élet miniatűr pillanatait rögzítő Rainer Maria Rilke inspirálta jeleneteket megörökítő nothing's for something olyan sajátosan poétikus világot teremt, melyben a látható láthatatlanná válik. Táncos, performatív és installációs elemek, valamint térbeli és képzelt határok különleges ötvözete születik meg a szemünk előtt.

"Játékos, költői és filozófiai teljesítmény - vizuális ajándék a közönségnek." Amund Grimstad, Klassekampen


A norvég Heine Avdal tanulmányait a National College of the Arts Oslo akadémián végezte és részt vett a brüsszeli P.A.R.T.S. képzésében is. 13 éve dolgozik együtt a japán Yukiko Shinozakival, aki Tokióban tanult klasszikus balettet és kortárs táncot, valamint pszichológiát a Portland State Universityn. Színházi produkcióik mellett szupermarketekben, szállodákban és irodákban megrendezett helyspecifikus projekteken dolgoznak.

Heine Avdal a 2007-es Képek Ideje fesztiválon a Lyukas doboz (Box with holes) c. installációjával hívta különleges önismereti utazásra a Trafó közönségét kísérletet téve az emberi érintések által keltett képzetek működési mechanizmusának felderítésére.
Heine Avdal & Yukiko Shinozaki (NO, JP, BE):
Láthatatlan látható / nothing’s for something
A Koreográfusok új utakon sorozatban

Helyszín: Trafó Nagyterem
Időpont:
Február 6. 20:00
Február 7. 20:00
A 7-én tartott előadás után: beszélgetés / közönségtalálkozó
Az alkotókkal Sipos Melinda designer, kulturális mediátor beszélget.

További információk és jegyvásárlás itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Programajánló Tánc Trafó Performansz Installáció

Ajánlott bejegyzések:

  • Indul a táncházi szezon! Indul a táncházi szezon!
  • Magyar problémák Kanadában Magyar problémák Kanadában
  • Zenés kutyakiképzés a Millenárison Zenés kutyakiképzés a Millenárison
  • Misztikus testek emlékei Misztikus testek emlékei
  • Amit eddig nem sejtettünk: a pókok is emberek Amit eddig nem sejtettünk: a pókok is emberek

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr327941552

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard