Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Egy kamasz dilemmája: menni vagy maradni

Egy kamasz dilemmája: menni vagy maradni

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 02. 07.
Meteoritok a Duna-parton
2022-05-18 11:33:32

Napra pontosan a művész 80. születésnapján nyílt meg a Pesti Vigadó földszinti kiállítóterében Geszler

Megnyílnak a titokzatos kapuk
2022-05-16 21:04:15

Június 10-én, 18:00-tól a népi fúvós hangszerek virtuóz mestere, Szokolay Dongó Balázs adja elő  Fohász c.

Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

további bejegyzések a szerzőtől »

Míg kinn az utcán zajlik az élet, egy panelház sokadik emeletén egy 16 éves fiú próbál önálló életet kezdeni, kiszabadulni otthonról, megszabadulni anyja terheitől. De az önállóságnak ára van.

Családi dráma, öngyilkosság, drogproblémák – húsbavágó, zord, mégis valóságos világ jelenik meg Edward Bond Ablak című drámájában, Bethlenfalvy Ádám rendezésében. A történet olyan kérdéseket vet fel, amiknek megtárgyalására bőven van igény a felnőtt- és a tizenéves korosztály köreiben egyaránt. Az előadásokhoz tartoznak az alkotók által vezetett feldolgozó foglalkozások is, ahol a közönséggel, résztvevőkkel együtt vitatják meg a Bond darab által felvetett kérdéseket.

fotó: trafo.hu

Miközben kint az utcán zajlik az élet, egy szürke panelház sokadik emeletén Dan, a 16 éves kamasz fiú próbál önálló életet kezdeni, kiszabadulni otthonról, és megszabadulni családja terheitől. Az anya csendre vágyik, a külvilágot viszont nem zárhatja ki az életéből. Az apa nem akar apa lenni, vegetál, miközben egy jobb sorsról ábrándozik. A fiatal fiút figyeljük, aki próbálja megérteni önmagát és környezetét, hogy egyszer majd élhető élete lehessen…

Edward Bond a kortárs brit drámairodalom elismert alakja, aki főleg a fiatal közönségnek készít kimondottan színházi nevelési célra szánt darabokat. Művei ugyan egészen sötétek, ám épp ezért alkalmasak arra, hogy az előadásokhoz tartozó foglalkozásokon megvitatásra kerüljenek. Bethlenfalvy Ádám, az előadás rendezője több alkalommal dolgozott már Bond darabokkal.
A produkcióban szerepel Fehér Dániel, a NEXTfeszten is fellépő HUPS! Crew egyik előadója. Neki sem új a színházi nevelés, hiszen a Kolibri Színház színházpedagógiai célú előadásaiban is rendszeresen játszik.

A produkciót a Bohócok a Láthatáron Csoport hívta életre, akiknek fontos céljuk, hogy előadásaikkal, drámapedagógiai foglalkozásaikkal, közösségi színházi eseményeikkel segítsék a marginalizálódott, elszegényedett, vagy más szempontból kirekesztett közösségek kulturális és közösségi életének fejlődését. Akut társadalmi problémákra kívánják ráirányítani figyelmet, hogy növeljék a társadalmi érzékenységet egyéni és közösségi szinten is. A csoportot 2010-ben Feuer Yvette alapította, aki az Ablak című előadásban az anyát, Lizt alakítja majd.

A Trafó Kortárs Művészetek Háza már hosszú évek óta vállal aktívan szerepet a színházi nevelés területén. 13 éve működik a kortárs művészeti beavató program, ami a tavalyi évad óta a Gondolat Generátor nevet viseli. Ugyanebben az évben, az InSite Dramaval közösen létrehozták a Kispad című tantermi előadást, amiben Bethlenfalvy Ádám is szerepel. Az előadással rendszeresen járnak vidéki és fővárosi középiskolákban, és tartanak színházi nevelési foglalkozásokat a tizenéves korosztálynak.
Írta: Edward Bond

Szereplők:
Richard: Gerner Csaba
Liz: Feuer Yvette
Dan: Fehér Dániel

Kellék, jelmez: Tölli Judit

Rendezte és fordította: Bethlenfalvy Ádám

Köszönet: A Manna Kulturális Egyesületnek és a Trafónak

Előadás dátuma: március 16.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Trafó

Ajánlott bejegyzések:

  • Schell Judit menti meg tévétársaságot Schell Judit menti meg tévétársaságot
  • Miért nem hisztiznek soha a férfiak? Miért nem hisztiznek soha a férfiak?
  • Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra! Nyerj jegyet a Sütő András írásaiból készült előadásra!
  • Színházi tábor vár a Duna-parton! Színházi tábor vár a Duna-parton!
  • Megelevenedik Sütő András szellemi hagyatéka Megelevenedik Sütő András szellemi hagyatéka

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr177941718

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard