Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Visszatért régi partneréhez Csányi Sándor

Visszatért régi partneréhez Csányi Sándor

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 04. 08.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Schell Judit és Csányi Sándor főszereplésével május 9-én mutatja be a budapesti Thália Színház legújabb produkcióját, a Ketten egyedül című darabot Goda Krisztina rendezésében.

Az előadásban a felszolgálót Schell Judit, a szakácsot Csányi Sándor személyesíti meg. A női szereplő, Frankie sokat csalódott korábban és emiatt fél belemenni egy újabb kapcsolatba, Johnny pedig kitartóan ostromolja a lányt és nem adja fel. "Johnny változtatni szeretne, társat akar, Frankie pedig, aki kedves, csinos és jóérzésű lány, önvédelemre van berendezkedve" - mondta el a budapesti sajtótájékoztatón, szerdán Goda Krisztina.

A Ketten egyedül próbája (Fotó: thalia.hu)
A rendező hozzátette: a darab aktualitása, hogy jellemző nagyvárosi problémát fogalmaz meg, amely szerint az emberek félnek belemenni kapcsolatokba, mindenki éli a saját életét, ragaszkodva magányosságához. Kitért arra is, hogy most kezdik feltérképezni a karaktereket: milyen lehetőségek, milyen színek vannak bennük.

Goda Krisztinának nem ez az első színházi munkája, és bár saját bevallása szerint a film a fő csapásvonala, nagyon izgalmas dolognak tartja a színházi rendezést. "Nagyon izgalmas, hogy áll helyre egy anyagnak a ritmusa, hogyan keressük meg a mélységeket, amelyek ott vannak a szövegben, és adott esetben az ötödik olvasásra sem veszi észre az ember."

Schell Judit véleménye szerint Frankie vágyik valakire, de már sokszor megégette magát, ezért óvatos és lassabb tempóban szeretne előre haladni a kapcsolatukban, míg Johnny optimistább. Csányi Sándor szerint a férfi többet lát bele a kapcsolatba, s elsősorban arra figyel, hogy mi működtetné a kapcsolatukat. "A darab elején lefekszenek egymással, aztán lehet drukkolni, hogy összejönnek-e vagy sem" - fogalmazott a színművész.

Csányi Sándor és Schell Judit az Esküvőtől válóperig című darabban (Fotó: thalia.hu)
Schell Juditot és Csányi Sándort a Csak szex és más semmi (2005) után a 2012-ben bemutatott Esküvőtől válóperig című bohózatban - mint perlekedő házaspárt - láthatta együtt játszani a közönség.

Terrence McNally amerikai drámaíró Ketten egyedül című színdarabjából készült a Krumpirózsa című film Al Pacinóval és Michelle Pfeifferrel a főszerepben.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Premier Csányi Sándor Thália Színház Színészek

Ajánlott bejegyzések:

  • Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba
  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját
  • Érkezik a Hisztéria a Thália Színházba Érkezik a Hisztéria a Thália Színházba
  • Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát Premier a Pesti Magyar Színházban - bemutatták az Ezeregy éjszakát
  • Idén is lesz Örkény Kert! Idén is lesz Örkény Kert!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr477943228

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard