Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újabb fővárosi turistamágnes zár be évekre

Újabb fővárosi turistamágnes zár be évekre

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 04. 11.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Modellvasút-bemutató, koncert és tárlatvezetések is várják a látogatókat a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum (MMKM) záró rendezvényén szombat este 10-ig óráig.

A Közlekedési Múzeum április 15-től nem látogatható. A szombati rendezvényen az érdeklődők bepillanthatnak a Zisz, a Maybach Zeppelin, az 1913-as Benz 10/20-as, az 1905-ös Csonka csomagszállító, az 1902-es Opel Darracq és az egyetlen példányban készült magyar Pente 600-as gépházába is.

Különleges tárlatvezetések is indulnak majd, többek között a hajózási és a városi közlekedés kiállításban, valamint megtekinthető lesz a világ egyik első automobilja, a Cugnot gőzkocsi működő modellje. Délután 17 és 17.45 között a múzeum előtt a külön e célra épített pályán rétesvonat "közlekedik" majd, a csaknem 10 méter hosszú szerelvény frissen sült rétest hagy maga után.


Az MMKM most kiállított tárgyainak jelentős része továbbra is megtekinthető lesz a múzeum három évig tartó, átfogó felújítása és bővítése alatt: a műtárgyak egy része az MMKM filiáléiban, az eredeti vasúti járművek és villamosok a Magyar Vasúttörténeti Parkban kapnak helyet.

A Bálnában 1300 négyzetméteren nyílik válogatott kiállítás a Közlekedési Múzeum tárgyaiból, a Duna-parti épületbe kerül például a Csonka-féle levélszállító autó, a Ford T-modell és a Pente gépkocsik, vasúti modellek, magyar gyártású motorkerékpárok, és kipróbálható lesz ott a Szojuz 35 űrkabin replikája.

A Vasúttörténeti Parkba viszik a jelenleg a múzeum előtt álló 424-es gőzmozdonyt, az épületből pedig a Déli Vasút 1860-as mozdonyát, vasúti kocsikat és villamosokat, más műtárgyakat pedig az Öntödei Múzeumban, az Elektrotechnikai Múzeumban és az intézmény Tanulmánytárában helyeznek el ideiglenesen. Az MMKM repüléstörténeti kiállítása május végén zár be a bontásra váró Petőfi Csarnokban, ideiglenes elhelyezéséről még nincs végleges döntés.

A Liget Budapest projekt keretében 2018 tavaszára valósulhat meg a Közlekedési Múzeum eredeti kiviteli tervek szerint történő helyreállítása, az épület így 8 milliárd forintból visszakapja kupoláját és 1945 előtti külsejét, emellett csaknem 4000 négyzetméterrel, térszint alatt is két emelettel bővül.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Turizmus Közlekedési Múzeum Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr497943292

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard