Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Hömpölyög a víz a fővárosi épületben

Hömpölyög a víz a fővárosi épületben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 06. 26.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

A velencei őszi magas vízállásra utaló Acquaalta címmel nyílt meg csütörtökön a költői hanginstallációiról ismert Céleste Boursier-Mougenot francia képzőművész kiállítása Párizsban, a Palais de Tokyo modern művészetek múzeumában.

A Velencei Biennále francia pavilonjának tervezője ezúttal Párizsban idézte meg az olasz várost, amelyet gondolákból fedezhetnek fel a különleges kiállítás látogatói.

Fotó: exibart.com
A kiállítótér egy 1500 négyzetméter alapterületű, 440 köbméteres medence, amely tulajdonképpen egy kisebb uszodának felel meg. Az árnyékos vizes teret körülölelő falakon pedig az árnyképek a közönség mozgását tükrözik vissza élőben, különleges akusztikus hatások közepette. Az eredetileg zeneszerző Boursier-Mougenot képzőművészeti alkotásaiban mindig fontos szerepet játszik a zene és az akusztikai elemek.

A látogatókat a hatalmas vizes blokk szélén egy folyó fogadja a sötétben várakozó gondolákkal. Egy hajóban négyen foglalhatnak helyet, a látogatók maguk eveznek, és sziluettjük visszatükröződését láthatják a falakon. Az installáció lényege, hogy az alkotás a befogadó környezet hatásait is ötvözve folyamatosan alakul, és átmenetileg a szemlélőt is a mű részévé teszi, amely egyszerre idézi meg az antik mitológiát és a mozi világát.

Fotó: toutelaculture.com
Az utazás egy külön térben ér véget, ahol habszivacsból készült monstrumok a velencei partokon a hullámokat fékező betontömbökre emlékeztetnek. 

A kiállítás szeptember 13-ig látogatható.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Párizs Zene Kiállítás Velencei Biennale Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Indul az Ördögkatlan Indul az Ördögkatlan
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr727945296

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása