Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A fiatal magyar zseni lenyűgözte a világot

A fiatal magyar zseni lenyűgözte a világot

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 07. 08.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

A 19 éves magyar zongorista tehetség, Oláh Krisztián a harmadik helyen végzett a montreux-i dzsesszfesztivál zongoraversenyének fináléjában. A döntőt az A Bu művésznéven szereplő, mindössze 15 éves kínai Taj Liang nyerte.

A világ egyik legrangosabb dzsesszrendezvényének döntőjébe májusban bejutott tíz zongorista a július 5-én és 6-án egyaránt két-két darabot adott elő. A Bu mögött a 26 éves izraeli vak művész, Jakir Arbib lett a második, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem dzsessz-zongora tanszakán tanuló Oláh Krisztián pedig a harmadik - olvasható a fesztivál honlapján.

Mindhárman részt vehetnek októberben a Montreux Jazz Academy rendezvényén, akárcsak a svájci dzsesszfesztivál gitár- és énekversenyének első három helyezettje, valamint a közönségdíjas zenész.

Az Oláh Krisztián Trió
A zongoraverseny döntőjében Oláh Krisztián mellett még két magyar fiatal, Gayer Mátyás és Tálas Áron lépett színpadra. A vetélkedést korábban három alkalommal nyerte meg magyar zongorista: 2000-ben Szabó Dániel, 2001-ben Lakatos Róbert, 2004-ben Botos Róbert kapta az első díjat.

A rangos montreux-i dzsesszfesztivál keretein belül 17. alkalommal rendezték meg a 30 év alatti fiatal dzsesszzongoristák versenyét. Az elődöntő során a zongoristáknak három felvételt – egy standard darabot, egy saját kompozíciót és egy szabadon választott számot – kellett beküldeniük, amelyek alapján tíz versenyző jutott be a döntőbe. A zsűrit – amelynek korábban elnöke volt mások mellett George Duke, Randy Weston, John Lewis vagy az őszi évadban a Zeneakadémián fellépő Leszek Mozdzer – idén az izraeli Jaron Herman vezette.

A győztes kínai A Bu (Taj Liang) a pekingi Központi Zenei Konzervatóriumban tanult klasszikus és zongorázást, majd tavaly ősztől New Yorkban a világhírű Juilliard School főiskolai előkészítőjére járt. 2015-ben már második albumát rögzítette a New York-i Avatar stúdióban olyan kiváló zenészek társaságában, mint a szaxofonos Antonio Hart és Tom Kennedy bőgős. Idén április 30-án fellépett a nemzetközi dzsessznapon az UNESCO szervezésében.

Az 1995 decemberében született Oláh Krisztián a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium klasszikus zongora tanszakán végezte középiskolai tanulmányait, jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem dzsessz-zongora tanszakán tanul Binder Károly növendékeként. 2011-ben különdíjat nyert a Vukán György által alapított Creative Art tehetségkutató improvizációs versenyen, 2012 nyarán beválogatták a Roots&Routes nemzetközi tehetséggondozó program EUtropia című projektjébe, ahol tíz európai ország zenész, táncos és média művész résztvevőivel közösen állítottak színpadra egy produkciót a Sziget fesztiválon. 2013-ban a legjobb szólista díját nyerte a marosvásárhelyi dzsesszversenyen. Édesapja Oláh Kálmán dzsessz-zongoraművész.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Jazz Siker Zongora

Ajánlott bejegyzések:

  • Orgonák éjszakája Orgonák éjszakája
  • Koncertekbe sűrített intimitás Koncertekbe sűrített intimitás
  • Még mindig van élet a Földön Még mindig van élet a Földön
  • Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr147945624

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard