Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Csodás hangok a Balaton-parton

Csodás hangok a Balaton-parton

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 07. 14.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Június 28. és augusztus 23. között nyáresti koncertekkel várja vendégeit a Klassz a pARTon című rendezvénysorozat Érdi Tamással és barátaival.

"Programunkkal ötvözni kívánjuk a színvonalas zenei fesztivál és tehetséggondozó programok törekvését. A világszínvonalú muzsikusok koncertjei, a fiatal muzsikusokkal való közös munka egy olyan közösségi fesztivált eredményeznek, amely túlmutat a művészetek passzív befogadásán. A komolyzenei produkciók létrehozásával színesíteni akarjuk a Balaton Régió kulturális kínálatát, célunk, hogy minél több fiatalt vonzzunk be programjainkkal.



Muzsikusaink a Cimbora című televíziós műsor, s az abból kinövő tehetséggondozó művészeti táborokban felnőtt világhírű zenészek és művészbarátaik.

Tehetségek határainkon innen és túlról

Zongoraművész szólistáink igazi sztárok: A Prima Primissima díjas Érdi Tamás zongoraművész és a számtalan világversenyen sikert arató tajvani-amerikai Ching-Yun Hu.

Érdi Tamás (fotó: jegy.hu)
Cimbora Alapítvány

Benedek Elek 1922-től szerkesztette Erdélyben a Cimbora című gyermeklapot, 1973-ban É. Szabó Márta szerkesztő útjára indította Elek apó értékrendjét követve, a Cimbora című televíziós műsort. A Cimbora Alapítvány, eredetileg a Cimbora műsor támogatására jött létre, azonban a programok iránti érdeklődés túlnőtt a televíziós műsor lehetőségein, ezért az alapítvány az elmúlt 24 évben önálló programokat szervezett a televíziós Cimbora szellemében. Művészeti programok, játszóházak, fesztiválok, táborok ismeretterjesztő előadások sokasága fűződik az elmúlt évtizedekhez. Emellett az alapítvány az országos klubhálózat, illetve a Cimbora mozgalom egyéb elemeit hivatott támogatni.

Hagyományainkhoz híven ezen a programsorozaton keresztül is lehetőséget kívánunk teremteni a gyermekközösségek művészeti neveléséhez.

A koncertsorozat 2015. június 28-án Balatonfüreden indult, a júliusi balatoni turnénkat a Velencei tónál folytatjuk, majd augusztus 23-án, a Duna partján, a Várkert Bazárban zárjuk zenei kalandozásainkat. Nyáresti koncertjeink Érdi Tamás zongoraművészt hirdetik, aki muzsikusbarátaival feltámasztja a régi Cimbora táborok zenei hagyományait" - áll a Cimbora Alapítvány és az Óbudai Danubia zenekar közleményében.

A júliusi program:

Fesztiválhét a Tagore sétányon

-július 14. 21:00 Az Ewald Rézfúvós Együttes koncertje
-július 15. 21:00 Szabadi Vilmos és Vékes Erzsébet kamarakoncertje -július 16. 20:00 A MOL Tehetségtámogató Program ifjú muzsikusainak koncertje
-július 17. 21:00 Az Óbudai Danubia Zenekar koncertje Oláh Vilmossal és Érdi Tamással

Balaton-part - Velence - Duna-part

-július 17. 20:00 Görög Enikő és Görög Noémi zongorakoncertje (Szent József Ház, Paloznak)

-július 19. 20:00 Ewald Rézfúvós Együttes (Csopak strand)

-július 21. 20:00 A MOL Tehetségtámogató Program ifjú muzsikusai (Szigliget Alkotóház)

-július 22. 20:00 Az Óbudai Danubia Zenekar koncertje a táborozó gyerekeknek (Erzsébet Üdülőközpont és Tábor Zánka)

-július 23. 10:00 Az Óbudai Danubia Zenekar koncertje a táborozó gyerekeknek (Erzsébet Üdülőközpont és Tábor Zánka)

-július 24. 21:00 Az Accord Quartet koncertje (Zenepavilon, Keszthely)

-július 24. 20:00 Az Óbudai Danubia Zenekar koncertje (Velence Korzó)

További információ a programsorozat Facebook-oldalán.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Koncert Zene Balatonfüred Óbudai Danubia Zenekar Komolyzene Érdi Tamás

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal TITOK évad a Pannon Filharmonikusokkal
  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr407945784

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard