Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Olvass klasszikusokat 140 karakterben!

Olvass klasszikusokat 140 karakterben!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 08. 16.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

A világirodalom nagy klasszikusai közül foglalt össze néhányat 140 karakterben, egy Twitter-üzenet hosszúságában John Sutherland, a modern angol irodalom professzora, a Booker-díj korábbi elnöke.

A University College London professor emeritusa többek közt Harper Lee Ne bántsátok a feketerigót! és F. Scott Fitzgerald A nagy Gatsby című művének cselekményét tömörítette 140 karakterbe a fiatalok számára, miután szembesült a ténnyel, milyen keveset olvasnak a fiatal felnőttek. Az 1500 tizennyolc és huszonöt év közötti fiatal megkérdezésével készült felmérés eredményei szerint tíz fiatalból egy még soha életében nem olvasott regényt, tízből négy pedig nem tervezi, hogy még a nyári vakáció idején erre ragadtassa magát.

Részlet A nagy Gatsby c. filmből
A részvevők negyedének még az is nehezére esik, hogy a végére érjen egy könyvnek, 75 százalék pedig inkább telefonját vinné a strandra vagy a medencéhez, semmint egy regényt. A könyvek mellőzésének egyik oka a kutatás szerint, hogy „túl sokáig tart elolvasni őket” és – ha már nyaralás – „sok helyet foglalnak” a csomagban. A felmérésből kiderült az is, hogy a megkérdezettek 70 százaléka szerint a fejlett technológia miatt figyelmük lerövidült, és sokkal inkább előnyben részesítik a tömör kommunikációt.

John Sutherland szerint a kutatás érdekes képet fest arról, hogy a közösségi média milyen hatással van a fiatalokra és koncentrálási képességükre „még az olyan nyugalmas környezetben is, mint a nyaralás”. Az irodalomtudós úgy véli, a „gyors kielégülés” iránti vágy miatt hamarosan a regények rövid változatai lesznek majd elterjedtek. Szerinte az ő Twitter-regényei a modernkori ponyvaregények legjobb példái, amelyek pillanatok alatt kielégítik az olvasók kíváncsiságát, de talán rábírja őket arra, hogy a későbbiekben mégis kézbe vegyenek egy könyvet.

A tömörített klasszikusokat itt olvashatod el angolul.

Forrás: librarius.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Irodalom Könyv Klasszikus Booker-díj

Ajánlott bejegyzések:

  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Felállították az együtt olvasás hazai rekordját Felállították az együtt olvasás hazai rekordját
  • „Ne engedjétek, hogy kiűzzék belőletek a gyermekséget!" „Ne engedjétek, hogy kiűzzék belőletek a gyermekséget!"

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr937946582

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard