Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Hisztéria a dán királyfi körül

Hisztéria a dán királyfi körül

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 08. 22.
Készül a nagy kútba ugrás
2023-01-31 21:11:16

Újra hatalmas vállalkozásba kezdenek a digitális hermeneutikusok. Még lehet csatlakozni! A MűGond

Jön a testvérzenekarok fesztiválja!
2023-01-29 22:04:37

A Bihari Akácfa utcai kapualjából számtalan zene formáció bújt elő az évtizedek folyamán, február 11-én az

Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

további bejegyzések a szerzőtől »

A formabontó Hamlet-előadás augusztus 5-től látható a Barbican központban, a darab hivatalos bemutatóját azonban csak augusztus 25-én tartják. A Hamlet körüli hisztéria egy éve tart, akkor jelentették be, hogy Benedict Cumberbatch játssza a főszerepet.

Benedict Cumberbatch
A kritikusok hivatalosan augusztus végén tekinthetik meg a produkciót, rövidebb értékelések azonban így is napvilágot láttak. Ezekben többen megrökönyödésüknek adtak hangot amiatt, hogy Hamlet monológja a megszokott harmadik felvonás helyett a darab legelején hangzik el. A The Daily Telegraph azt írta, a monológ időzítése sokkolta a közönséget, míg a The Times védhetetlennek nevezte az alkotók elképzelését.

A producerek a kritikákra reagálva végül úgy döntöttek, változtatnak a darab szerkezetén. Kommentálni azonban nem akarták a lépést.

A jegyeket már 2014 augusztusában elkezdték árusítani. A színház pártolói 105 fontos tagsági díj megfizetése után elővételben válthattak belépőt. A 65 fontért árult jegyekből aztán percek alatt százezer kelt el, minden idők legsikeresebb londoni színházi produkciójává téve a darabot. Az interneten 1500 fontért árulnak jegyeket másodkézből. A Barbican azonban minden előadásra félretesz 30 olcsó jegyet, amelyekhez 10 fontért lehet hozzájutni. Cumberbatch rajongói akár 20 órát is sorban állnak értük.

Az augusztus 5-i első előadás előtt a Barbican a brit színházi világban szokatlanul szigorú jegykezelési intézkedéseket hozott a visszaélések elkerülésére.


Négy este után Benedict Cumberbatch nagy visszhangot kiváltva arra kérte rajongóit, ne filmezzenek az előadáson, mert a mobilkészülékek fénye zavarja a szereplőket. A színész azt követően fordult felhívásával a közönséghez, hogy kizökkent, és újra kellett kezdenie Hamlet híres monológját. A történtek után ellenőrzik az emberek táskáit és korlátozzák a mobiltelefonok használatát.

A Hamletet 11 hétig játsszák a Barbicanben.


Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház London Premier Shakespeare

Ajánlott bejegyzések:

  • Nagyon király a Farmerkirály! Nagyon király a Farmerkirály!
  • Schell Judit menti meg tévétársaságot Schell Judit menti meg tévétársaságot
  • Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház Hangjátékot állít színpadra a TÁP Színház
  • Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte Petőfi eposzparódiájával ünnepel a Forte
  • Új bemutatóra készül Bodrogi Gyula Új bemutatóra készül Bodrogi Gyula

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr37946666

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard