Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Előkerült a királyné halotti bizonyítványa

Előkerült a királyné halotti bizonyítványa

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2015. 09. 13.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

Kiállítják Erzsébet osztrák császárné és magyar királyné, Sisi halotti bizonyítványának eredetijét a Bécsben található Sisi Múzeumban. A nagyközönség eddig csupán egy fénymásolatot láthatott.

A dokumentumot a schönbrunni kastélyt üzemeltető társaság vásárolta meg május 7-én a bécsi Dorotheum aukcióján 15 ezer euróért (4,5 millió forintért). Az 1898. szeptember 13-án Genfben kiállított iraton a személyes adatok mellett a császárné gyilkosának, Luigi Lucheninek a neve is szerepel, aki szíven szúrta Sisit.

A múzeum kurátorainak feltűnt, hogy a genfi hatóságok rosszul adták meg a császárné születési helyét a halotti bizonyítványon: Sisi nem a felső-bajországi Possenhofen kastélyban, hanem a müncheni Herzog Max-palotában látta meg a napvilágot. Speciális fény-, hőmérséklet- és páratartalom-ellenőrző berendezéseknek köszönhetően tartósan is kiállíthatják a dokumentumot a bécsi múzeumban.

Ugyancsak a bécsi Dorotheumban tartott árverésen kelt el még májusban Sisi selyemcipellője 75 ezer euróért (22,7 millió forintért). A múzeum kurátora, Olivia Lichtscheidl szerint a cipő 26 centiméter hosszú, ami a mai 41-es lábméretnek felel meg, vagyis Sisinek meglehetősen nagy, de egészen keskeny lábfeje volt.


A restaurált selyemcipőt az előző évben már bemutatott Sisi-ruhával együtt állítják majd ki. A kék és fehér színű, szűken szabott ruha a császárné életének utolsó éveiből való. Az újonnan kiállított relikviákat tematikus vezetés során lehet megtekinteni a Hofburgban található Sisi Múzeumban.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Bécs Kiállítás Múzeum Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten
  • Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967946958

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard