Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nyerj jegyet a botrányos előadásra!

Nyerj jegyet a botrányos előadásra!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 04. 10.
130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

további bejegyzések a szerzőtől »

Játssz velünk, és nyerj egy páros belépőt Kelemen Kristóf egy régi botrányt feldolgozó és aktuális kérdéseket is feszegető előadására, április 23-ra a Trafóba!

Békés András rendezte 1969-ben azt a színészvizsgát, ami Peter Handke Közönséggyalázás című színpadi szövegéből készült. A mű mindössze annyiból állt, hogy a színészek civil minőségben felmentek a színpadra és szidalmazták a nézőket, megszólalásaikkal pedig megkérdőjelezték a polgári színjátszás alapvetéseit. A mostani, Miközben ezt a címet olvassák, mi magukról beszélünk című produkció ebből a legendás színészvizsgából indul ki, amikor is az akkori tanszékvezető, Ádám Ottó produkció közben feldúltan távozott a nézőtérről.

A darab készítőit elsősorban az eset mögött meghúzódó emberi történetek érdekelték, ezért készítettek a ’69-es előadás résztvevőivel interjúkat, ezekből a beszélgetésekből kiindulva hozták létre a produkciót. De az előadás nem szellemidézés: saját, személyes történetüket és meglátásaikat is beleszőtték az alkotók a produkcióba, így valóban magukról beszélnek. Kelemen Kristóf és fiatal színészei kérdéseket vetnek fel: mit jelent pályakezdőnek lenni ma, és mit jelentett 50 éve? Lehetséges-e párbeszéd a generációk között?

Ha helyesen válaszolsz alábbi kérdésünkre, és megfejtésedet elküldöd a jatek@kulturpart.hu címre április 21-én 12 óráig, egy páros belépőt nyerhetsz sorsolásunkon az április 23-i előadásra. Kérjük, a levél tárgyának ezt add meg: „Miközben - megfejtés”, valamint kérjük, add meg a neved és telefonszámod! A megfejtéshez itt találsz segítséget.

Ki ült a nézőtéren a legendás 1969-es előadáson?

a, Cserhalmi György

b, Szirtes Tamás

c, Alföldi Róbert

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Trafó Kortárs Színház- és Filmművészeti Egyetem Botrány

Ajánlott bejegyzések:

  • Elindult a jegyvásárlás a Bartók Tavasz 2025-ös programjaira Elindult a jegyvásárlás a Bartók Tavasz 2025-ös programjaira
  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr278606688

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard