Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Amerikát is meghódította a magyar szerelmi történet

Amerikát is meghódította a magyar szerelmi történet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 08. 04.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

Augusztus 7-én pedig bárki megtudhatja, miért lett vége a szerelmi háromszögnek.

Másodszor rendezi meg 16 napos programsorozatát a Nemzeti Táncszínház Budapest egyik legszebb helyén, a Várkert Bazár Öntőház udvarán. Tangó, flamenco, kortárs és hagyományőrző előadások, valamint táncházi program is szerepel a július 29. és augusztus 14. között megrendezésre kerülő Táncbazárban.

A Magyar Nemzeti Táncegyüttes (korábban: Honvéd) Magyarország legnagyobb létszámú hivatásos néptáncegyüttese, akik az országhatáron túl is méltán elismertek. Anyanyelvük a Kárpát-medence néptánckincse, mely lehetőséget ad egy sokszínű repertoárt kialakítására, így műsoraik között megtalálható az autentikus folklórműsor, a történelmi táncjáték, a rockopera és a népi hagyományokon alapuló mesedarab is. A produkcióik közös jellemzője a rendkívül erős dinamika, a táncok virtuozitása és a látványos színpadkép. 

A Csárdás! – A Kelet Tangója ...avagy Szerelem a Kárpátok alatt… című produkció egy szerelmi háromszög történetét dolgozza fel a néptánc és a népzene nyelvén; felhőtlen és könnyű szórakozást ígérve az érdeklődőknek. 

Az Észak-Amerikában már több sikeres turnét megért táncszínházi előadáson a nézők – miközben végig követik a főszereplő szerelmespár konfliktusát, illetve egymásra találását –, gyönyörködhetnek a Kárpát-medence táncainak szépségében, virtuozitásában, zenei világának sokszínűségében és gazdagságában.

Rendező-koreográfus, művészeti vezető: Zsuráfszky Zoltán 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Tánc Néptánc Várkert Bazár Népzene Honvéd Táncszínház Zsuráfszky Zoltán Magyar Nemzeti Táncegyüttes Táncbazár

Ajánlott bejegyzések:

  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • Szatmári tánckör, azaz Körtánc Szatmári tánckör, azaz Körtánc
  • Édeskeserű a Hagyományok Házában Édeskeserű a Hagyományok Házában
  • A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr978932264

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard