Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Így lett a fiatal lányból férfifaló szörnyeteg

Így lett a fiatal lányból férfifaló szörnyeteg

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2016. 11. 03.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Az apai zsarnokság határtalan. A hatása pedig borzalmas.

A Trafó legújabb előadásában az alkotók nevelésről, lázadásról, útkeresésről mesélnek, az árnyszínház és fizikai színház eszközeivel. Lázár Helga Gyásztánc című, ifjúsági nihilmesének titulált alkotása a Szörnyeteg királykisasszony című népmese alapján született, és elsősorban a tinédzsereknek szól, de bármely korosztály számára érdekfeszítő lehet.

A történet adott: él valahol egy király, akinek van egy lánya, Hilda. Az apa mindent megtesz azért, hogy a lánya a lehető legszigorúbb, legjobb nevelést kapja – a lány pedig az apja akaratának mindenben alárendeli magát. Ugyanakkor, ahogy egyre cseperedik, annál nyűgösebbé válik számára az "atyai diktatúra". Rengeteg az elvárás, de szabadság semmi... Se bizalmas, se barát, akivel lehetne beszélni - hogy tehetne Hilda másként? Magára zárja az ajtót és emberevő-férfifaló szörnyeteggé változik. Segíteni önzetlenül és nem öntetszelgésből, szóra bírni a csendben lévőt önérdek nélkül, azért csalogatni ki Hildát, mert neki is jobb lenne odakint - vajon sikerülhet - e?

Az előadás után Fodor Fanni és Török Tímea drámainstruktor szakos hallgatók feldolgozó foglalkozást tartanak, elsősorban 9-12. osztályos diákoknak, de minden érdeklődőt szeretettel várnak.

Lázár Helga: Gyásztánc

Trafó

2016.11.06. 18:00

Szereplők:
Nagy Petra, Feczesin Kristóf, Sáfár-Kovács Zsolt, Török Tímea, Fodor Fanni, Szepes Anna, Bánky Sára, Tóth Noémi, Elek Lucia
Dramaturg: Gábor Sára
Díszlet: Geresdi Zsófia
Koreográfus: Hegymegi Máté
Zene: Tarr Bernadett
Produkciós vezető: Gáspár Anna
Író-Rendező: Lázár Helga

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Programajánló Fiatalok Trafó Kortárs

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját
  • Sálom utca - kortárs zsidó kulturális és művészeti fesztivál Sálom utca - kortárs zsidó kulturális és művészeti fesztivál
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6111927121

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard