Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ha fáj is, az csak azt jelenti, hogy igaz volt

Ha fáj is, az csak azt jelenti, hogy igaz volt

Jens Lekman - Life Will See You Now (Secretly Canadian, 2017)

Blaskó Zsófi a szerző friss bejegyzései 2017. 05. 11.
Ez pont olyan sláger, mint régen, úgyhogy táncoljatok!
2020-02-06 21:58:38

Hogyan küzdünk meg azzal, hogy végső soron a legtöbb dolog összejött, amire világmegváltó kamaszként

Amiről csak a négy fal között esik szó
2019-07-29 08:23:20

A kanadai énekesnő debütáló lemezének alapanyaga egy napló, amit száznyolcvan napon keresztül vezetett

Attól még nem lesz(el) különleges, hogy szomorú vagy
2019-07-08 10:07:28

A kanadai zenekar harmadik, Morbid Stuff névre keresztelt albuma eddigi legmérgesebbjük – és

Kanadai lány, szintiesőben
2019-06-18 11:41:00

Carly Rae Jepsen már előző albumával is bebizonyította, hogy helye van a kétezres évek popzenei

további bejegyzések a szerzőtől »

Szólnak a vidám dallamok, közben meg belül sírunk - a svéd Jens Lekman új lemezén úgy énekel szívszorító sorsokról, hogy közben azért táncra akarunk perdülni.

Jens Lekman mindig nagy történetmesélő volt: olyannyira, hogy 2015-ben például képes volt minden héten egy új dalt felvenni. Legutóbbi, "hivatalos" nagylemeze öt évvel ezelőtt, 2012-ben jelent meg és az énekes-dalszerző már akkor is hasonlóan melankolikus dalszövegekkel operált, ám ott a sztorikat érzelmes gitáralapok kísérték, nem valamifajta trópusi diszkó. Aztán valószínűleg ő is rájött a nagy igazságra: még sírni is sokkal jobb úgy, hogy közben táncolsz. Valahogyan így születhetett meg a Life Will See You Now, aminek a címe nagyjából azt jelenti, hogy Az Élet Majd Fogad Téged - mint valami orvos, akinek még most csak a rendelőjében ülsz türelmesen és várod, hogy végre rád kerüljön a sor, a te bajaidat gyógyítsák meg.

Amikor először hallottam a To Know Your Mission-t, a lemez nyitódalát, éppen a villamoson ültem és szakadt az eső, de ha nem lettem volna bezárva rengeteg másik idegennel egy járműbe, valószínűleg a földhöz vágtam volna az esernyőmet és tömegközlekedés helyett eltáncolok oda, ahová mennem kellett. Ez a szám nagyjából arról szól, hogy mennyire szép dolog, ha tudjuk, hogy mi a feladatunk az életben és ez vezérel minket, akármi történjék is. Ráadásul még egy nagyon kedves kikacsintás is történik: a fiatal Jens elmeséli, hogy néha szokott dalokat írni, de elég rossznak tartja őket, szóval könnyen megeshet, hogy a végén szociális munkás lesz belőle popsztár helyett – a sztori végét ismerjük, ugye.

A legszebb szám a lemezen egyértelműen mégis az Our First Fight: azokról a félelmetes órákról szól, amik egy kapcsolat első konfliktusát követik, amikor az ember nem tudja eldönteni, hogy most nem rontott-e el valamit véglegesen. Az a dolog, ami eddig sziklaszilárdnak tűnt, hirtelen képlékennyé és törékennyé válik – ráadásul a narrátor ezek után még arra is rá van kényszerítve, hogy feloldozás nélkül visszatérjen az éjszakába, mintha mi sem történt volna. Az idegesség egyre elviselhetetlenebbé válik, egészen addig, amíg a másik fél el nem mosolyodik, jelezve, hogy semmi gond – a Föld meg hirtelen újra elkezd forogni, a Hold visszatér a pályájára, a törött dolgok összeforrnak, ilyesmi. A What's That Perfume You Wear már nem végződik ilyen vidám hangon: egy illat visszahozza az emlékeket, a mesélőnek pedig bele kell törődnie a gondolatba, hogy az, akibe ő szerelmes, már sosem fog visszajönni – az egyetlen dolog, ami utána maradt, az egy napfényes popszám. Mondjuk ki ellenkezne, ha ilyen dallal akarnának megemlékezni róla?

Természetesen a kiemelt három szám mellett a Life Will See You Now tele van érdekesebbnél érdekesebb történetekkel, fantasztikusan hangszerelt szerzeményekkel (mint például az Evening Prayer, ami egy fiúról szól és egy daganatról, amit legyőzött, aztán a képmását kinyomtatta 3D-s nyomtatóval - tényleg), minden tekintetben erősen feszegeti a popzene műfaji kereteit - szóval csodás.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Svédország Pop Jens Lekman Lemezáru

Ajánlott bejegyzések:

  • Más hangok, más szobák Más hangok, más szobák
  • A svájci lány és a forró boogie-woogie A svájci lány és a forró boogie-woogie
  • Meditálj a ferences szerzetesekkel! Meditálj a ferences szerzetesekkel!
  • Videoklip nászajándékba Videoklip nászajándékba
  • Történetek nagybőgőre Történetek nagybőgőre

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4312493263

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard