Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Voltál már Budapest legkisebb kávézójában?

Voltál már Budapest legkisebb kávézójában?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 07. 07.
Ne most, drágám! – Útjára indult a kamaraszínházi évad a Kecskeméti Nemzeti Színházban
2023-10-03 06:00:00

Újabb Ray Cooney-bohózattal nyitotta meg kamaraszínházi évadát a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. A

Az Ég tartja a Földet
2023-10-02 06:00:00

Az Ég tartja a Földet musical a világ legismertebb magyar szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet

A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

további bejegyzések a szerzőtől »

Az óbudai Fő téren található Gázlámpa Kioszk mellett egy izgalmas kulturális központ ad helyet kiállításoknak és koncerteknek, sőt, itt még reggelizni is lehet.

Mint a Szindbádra váró esernyős hölgyek, úgy ülhetünk le a Krúdyt idéző macskaköves óbudai Fő téren, az Esernyős teraszán, ahol 2014 óta áll egy, a XXI. századi kihívásokhoz igazodó közösségi tér. A macskakő és a hangulat szinte ugyanaz, csak a szereplők változtak. A világos pörkölésű kávékülönlegességeket ma már rövid szoknyás lányok, kisgyerekes anyukák és a napi rohanás után lazítók szürcsölgetik, és látogatják egész évben a különleges koncerteket, a legjobb művészfilmeket és kortárs kiállításokat. Az Esernyőshöz tartozik a megmentett ipari műemlék jellegű gázfogadó állomásból kialakított Gázlámpa Kioszk, amit ma már Budapest legkisebb kávézójaként emlegetnek, és ahova minden fővárosinak muszáj ellátogatnia nyáron.

Csábító a programkínálat is. A Warm-up Udvar akusztikus koncertjei kora esti szórakozást kínálnak a fák árnyékolta belső udvaron, míg a Reggeli Gasztroplacc eseményein új ízek világába kalauzolnak el a gasztronómiában jártas házigazdák.

A szeptemberi három éves jubileum alkalmából az Ars Sacra programsorozat keretében Szász Károly iparművész egyedi ékszerkollekciójából nyílik kiállítás az Esernyős Galériában. A rendhagyó megnyitón felvonulnak Cselényi Eszter (Celeni) divattervező tüneményes ruhakölteményei is. Zenés irodalommal lép fel Grecsó Krisztián író és Kollár-Klemencz László zenész. Dallamokkal teli kalandozásuk különlegessége, hogy ezúttal Kollár-Klemencz László prózaíróként, Grecsó Krisztián pedig dalszerzőként is bemutatkozik.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Gasztro Grecsó Krisztián Esernyős

Ajánlott bejegyzések:

  • Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod! Bartók Feszt' - A te negyeded, a te ritmusod!
  • Fuss MELLettünk! Fuss MELLettünk!
  • Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
  • Mire készülsz? Mire készülsz?
  • A Hősök terén hangzik fel először Budapest új nyitánya A Hősök terén hangzik fel először Budapest új nyitánya

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr3612631441

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard