Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Nyerj családi belépőt a Titanic kiállításra!

Nyerj családi belépőt a Titanic kiállításra!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 07. 19.
Horvátország most a legelérhetőbb
2022-08-18 13:00:42

Pusztán csak az Opus Jazz Clubba kell ellátogatnunk augusztus 24-25-én én, hogy megmártózhassunk a hűsítő

Népzene, jazz és elektronika
2022-08-16 17:02:11

Veni duójának különleges hangzásvilágát ismerhetjük meg augusztus 26-án az Opus Jazz Clubban.   Szász

Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja
2022-08-15 15:05:49

Szeptember 11-én az MMA Zeneművészeti tagozatának szervezésében jön létre a Pesti Vigadóban a különleges

Különös üzenetek a Duna-parton
2022-08-15 10:20:09

Az MMA nem akadémikus köztestületi tagjainak idei, Pesti Vigadóbeli tárlata érzékenyen reflektált az elmúlt

további bejegyzések a szerzőtől »

Hatalmas siker övezi a július 20 óta nyitva tartó Titanic Kiállítást, amelyre most egy családi belépőt nyerhetsz, ha velünk játszol!

A 2300 nm2-en elterülő tárlaton a rajongók több száz eredeti műtárgyat - bútorokat, ruhákat, ékszereket - tekinthetnek meg a híres hajóroncsból.

„Páratlan siker – így foglalhatnánk össze a kiállítás elmúlt néhány napját. Július 20-a óta több mint húszezer látogató szívhatta magába a múlt század hangulatát, és tekinthette meg a Titanic roncsának technikai felszereléseit, bútorait, az utasok személyes tárgyait, ruhákat, ékszereket, pénztárcákat” - mondta el Bátyi Dániel, a kiállítást hazánkba hozó JVS Group Hungary Kft. igazgatója. 

„Különösen büszkék vagyunk arra, hogy rengeteg gyermek is ellátogatott a Komplexbe, de a turisták is szép számmal érkeznek – őket öt nyelvű audio guide várja” - tette hozzá az igazgató.

Most egy családi belépőt nyerhetsz a Titanic kiállításra, ha like-olod a facebook-oldalunkat, és helyesen válaszolsz az alábbi kérdésre:

Mit kapnak a látogatók a bejáratnál?

1. egy mentőmellényt, amely a Titanicon használt darabok korhű másolata
2. egy beszállókártyát egy valódi Titanic utas nevével
3. egy 3D-s szemüveget

A megfejtést, amelyhez itt találsz segítséget a jatek@kulturpart.hu-ra várjuk augusztus 10-én éjfélig. A nyertest telefonon értesítjük, ezért kérjük, neved és számod is küldd el!

A Titanic volt a kor legnagyobb személyi transzatlanti hajója, a technológiai forradalom legmonumentálisabb vívmánya. Utasokat és postai küldeményeket szállított Európa és Észak-Amerika között. A nagy transzatlanti hajók szimbolizálták a 20.század elejének hatalmas fejlődését és a technológia új korszakának kezdetét. Azonban a Titanic elsüllyedt az első útja során az Atlanti-óceánon, 1912. április 15-én. Több mint 1500 ember vesztette életét ezen az éjszakán.

A tárlat hitelesen mutatja be a XX. század elejének társadalmi és politikai helyzetét, történelmi kapcsolatait, Magyarországon és a világ többi részén. A fiatalabb korosztály számára elmagyarázza a század elején bekövetkezett óriási kivándorlási hullámot, amikor ezrek menekültek el Európából a szegénység és a közelgő első világháború elöl, hogy megvalósítsák álmaikat Amerikában.
A kiállítás kiváló ötlet az iskolai kirándulásra: a diákok megismerhetik a nagy tengereken átívelő felfedezéseket, technikai találmányokat, művészeti mozgalmak történeteit, és az első világháborúhoz vezető politikai helyzetről is átfogó képet kapnak.

A bejáratnál a látogatók egy beszállókártyát kapnak egy valódi Titanic utas nevével, a kiállítást egy különleges időutazásként élhetik át a tengerjáró fedélzetén. A kabinok, a gépház és az ebédlő részletes rekonstrukciójának köszönhetően a látogatók átérezhetik a 20. század elejének légkörét, a korabeli luxust és a szegénységet is. A kiállításon önálló magyar részleg is helyet kapott, ahol bemutatják az elsüllyedt Titanic magyar vonatkozású szálait.

A helyszínen ingyenesen elérhető audio guide készülék biztosítja a látogatók számára a legteljesebb élményt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Titanic Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Elképesztő robotok Újbudán Elképesztő robotok Újbudán
  • Legendás küldetés a titokzatos várban Legendás küldetés a titokzatos várban
  • Kezdődik a licit a Balatonnál Kezdődik a licit a Balatonnál
  • Újra  akcióba lendül Pityke és Marcipán! Újra akcióba lendül Pityke és Marcipán!
  • Nekik jutalom velünk lenni Nekik jutalom velünk lenni

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4112708042

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard