Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Érdemes a hétvégére gyúrni...

Érdemes a hétvégére gyúrni...

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 08. 29.
Az Ég tartja a Földet
2023-10-02 06:00:00

Az Ég tartja a Földet musical a világ legismertebb magyar szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet

A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

további bejegyzések a szerzőtől »

...mert újra piknik lesz Etyeken! A megújult Gasztrosétányon maradandó élménnyel, nemes italokkal, ínyenc ételekkel és fergeteges muzsikával vár mindenkit a 20. Etyeki Piknik szeptember 2-án és 3-án.

Az ínyenc ételek és italok, a „Szőlős bortúra”, a Piknik Borkollégium, népi játszótér, vajköpülés vagy a Pónilovi” gyermeklovagoltatás és egyéb aktív Piknik elfoglaltságok mellett a 20. Etyeki Pikniken bekapcsolódhatunk az Újbudai Babszem Táncegyüttes táncházába, meghallgathatjuk a Cimbaliband virtuóz játékát vagy a Pátkai Rozina Trió szenzációs koncertjét is!

A virtuóz játékáról ismert Cimbalibandet szeptember 2-án, 13.00 órától láthatja és hallhatja a Gasztrosétány közönsége. A 2006-ban alakult magyar világzenei együttes számos nemzetközi fesztiválon képviselte már Magyarországot. A Petőfi Rádió az „Év felfedezettjének” választotta a zenekart 2013-ban, 2015-ben pedig Moldva című albumuk ért el nagyszerű nemzetközi sikert, hiszen a World Music Charts Europe világzenei ranglista nyolcadik helyére került. A Danics Dóra (ének), Unger Balázs (cimbalom, ének), Unger Gergő (gitár, koboz, tamburabrácsa, ének), Babos Lőrinc (dob, ütőhangszerek), Solymosi Máté (hegedű), Tóth Gergely (nagybőgő) felállásban játszó zenekar arról is híres, hogy remek összhangban játszik a közönséggel, és játékával gyakran reflektál annak reakcióira.

A Pátkai Rozina (ének), Ávéd János (szaxofon) és ifj. Tóth István (gitár) alkotta trió szeptember 3-án, vasárnap lép fel a Pikniken 14.00 órakor. Rozina – aki számos nemzetközi verseny díjazottja – klasszikus énekkel kezdte karrierjét és már három éve gyarapítja egyre lelkesebb rajongótáborát latin jazz muzsikával. A Trió tavaly már a második albumával (Paraíso na Terra ) jelentkezett, amelyben az ismert az ismert bossa novák mellett a saját dalok az autentikus brazil dallamvilágból kiindulva szakítanak a zárt formákkal. Mindez portugálul, spanyolul és angolul, Bán Zsófia, Szabó Ádám, Federico García Lorca és Jane Tyson Clement szövegeivel, illetve verseivel. Nem csoda, hogy az Etyeki Pikniken tartott koncertjüket is nagy várakozás előzi meg.

A részletes program itt érhető el.

A Kultúrpartnak Rókusfalvy Pál mesélt az eseményről:

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Jazz Bor Etyek Gasztro Folk Etyeki Piknik Cimbaliband Magyar zenekarok

Ajánlott bejegyzések:

  • Bányahangulat a Balaton-parton Bányahangulat a Balaton-parton
  • Milyen a hagyományos karácsonyi asztal? Milyen a hagyományos karácsonyi asztal?
  • Az éjszaka csodáit hozza el Borbély Mihály Az éjszaka csodáit hozza el Borbély Mihály
  • Családi ünnep lesz a vulkán oldalában Családi ünnep lesz a vulkán oldalában
  • Jön a legvagányabb bulizenekar! Jön a legvagányabb bulizenekar!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4012785728

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard