Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ilyen volt a 4. évad első Backstage fóruma

Ilyen volt a 4. évad első Backstage fóruma

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 10. 03.
Kezdődik a licit a Balatonnál
2022-08-08 15:50:44

Hamarosan indul a vetélkedés Züzü kegyeiért. Csók István a francia impresszionisták hatása alatt

Újra akcióba lendül Pityke és Marcipán!
2022-08-07 08:49:22

Portréfilm készül a legendás rajzfilmsorozatot megalkotó Maros Zoltán animációs rendező munkásságáról.

Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus
2022-08-05 12:34:07

Augusztus 18-án lép fel az Opus Jazz Clubban a Szakcsi Lakatos Róbert Quartet. A csapat vadonatúj

Nekik jutalom velünk lenni
2022-08-04 11:40:52

Az  UtcaSzAK nak köszönhetően olyan gyerekek és felnőttek hoznak létre előadásokat immár másfél évtizede

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy héttel ezelőtt, szeptember 20-án volt az idei évad első Backstage fóruma. A Cseh Tamás Program Zenei menedzsment alprogramjának keretében szervezett eseményen sok-sok hasznos információ, kérdés és észrevétel elhangzott. Meghívott vendégeink és előadóink tartalmas panelbeszélgetésekkel és prezentációkkal, a hallgatóság pedig értő figyelemmel és érdeklődő kérdéseivel vette ki a részét az A38 Hajón tartott rendezvény sikeréből.

Az idei évad első Backstage fórumának évadnyitó előadását Lőrinczy György tartotta. Az NKA alelnöke prezentációjában többek között az NKA működéséről is beszélt, de a hallgatósággal a sikeresen működő kulturális vállalkozások receptjét is megosztotta. A saját tapasztalatokkal és életszerű példákkal fűszerezett tájékoztatót élénk érdeklődéssel követte a közönség. Akárcsak Boross Zoltán, a Cseh Tamás Programiroda vezetőjének előadását, aki a Programról, a Programiroda működéséről és felépítéséről – így az annak keretében működő alprogramokról tájékoztatta a közönséget.  

A programban ez után egy panelbeszélgetés következett. A The Luckies zenekar tagjai, valamint Rusz András, a The Biebers zenekar menedzsere és a Gold Record független kiadó munkatársa többek között arról beszélgettek, hogy miért fontos az egységes és átgondolt megjelenés, miért hasznos tisztázni, hogy mi a zenekar és mi a menedzser feladata, és hogy miért fontos a pénzügyi tervezés. 

 „Bárcsak itt ültünk volna két éve!” – sóhajtott fel a beszélgetés egy pontján a The Luckies zenekar gitárosa, Horváth Soma. Ahogy az a beszélgetésből kiderült, a srácok a saját bőrükön tapasztalták meg, hogy mennyi nehézséggel jár az indulás. „Muszáj példát venni a nagyobb és sikeresebb zenekarokról!” – fűzték hozzá a The Luckies tagjai, akik szerint egy önmagát komolyan gondoló produkciónak igenis szüksége van image-re és tervezésre.

„Nagyon fontos a kommunikáció! Hiába vannak jó zenéid, ha ezt nem tudod megmutatni, akkor az nem fog az emberekhez elérni” – mutatott rá Rusz András, aki több, mára már befutott zenekar menedzsereként komoly tapasztalattal rendelkezik azzal kapcsolatban, hogy az ismertség felé vezető út milyen buktatókkal van kikövezve. Ezekről is mesélt a közönségnek.

Nagyon tanulságos volt a nap harmadik panelbeszélgetése is, amelynek keretében Likó Marcell, a Vad Fruttik énekese és szövegírója, Sasváry Zoltán (Sasa) a banda menedzsere, valamint Kirschner Petra, a Pécsi Est Cafe programszervezője  beszélt őszintén a magyarországi klubszíntérről – de a helyszínek és a zenekarok vonatkozó lehetőségei mellett azért a kitartásról, a magyar zenei piac sajátosságairól is szó esett. „A piac az piaci alapon működik, és az, aki elég kitartó és elég jó amit csinál, akkor egy idő után kidugja a fejét, és egy jól működő zenekarrá válik” – mondta Sasa, rámutatva arra, hogy a most jól prosperáló zenekarok  sem egyik pillanatról a másikra jutottak el oda, ahol jelenleg tartanak.

A következő Backstage legalább ennyire izgalmasnak és tartalmasnak ígérkezik: október 18-án, a megszokott helyszínen és időpontban a sikerről, annak minden oldaláról fogunk beszélgetni meghívott vendégeinkkel. 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene NKA Cseh Tamás Program Magyar zenekarok

Ajánlott bejegyzések:

  • Más hangok, más szobák Más hangok, más szobák
  • Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus Különleges koncertre készül a négy fiatal magyar muzsikus
  • Jön a Cigány Dal Napja! Jön a Cigány Dal Napja!
  • „Megfogott az idő tagolása” „Megfogott az idő tagolása”
  • Feltárulnak Zala titkai Feltárulnak Zala titkai

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr4213544369

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard