A klubkoncertek rajongóinak és a hamisítatlan fesztiválhangulatra vágyóknak is igazi különlegességeket tartogat a javában zajló 26. CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál. Az AfterCrying jubileumi koncertjén saját tévedései felett gyakorol önkritikát és bebizonyítja, hogy a zenei kategóriák nem kizárólagosak. Az AnimaSound System izgalmas ősbemutatóval készül, a fesztiválhoz idén csatlakozó Kuplungban pedig olyan népszerű előadók lépnek fel, mint a Mary Popkids, Sena, az Esti Kornél, valamint Soerii&Poolek, de Budapestre érkezik Izrael legnépszerűbb indie-folk együttese, a Lola Marshés az elektronikus zenei ikon, Carl Craig is!
Az AfterCrying számtalan zenei anyagával igazolta már, hogy a „komoly” és a „könnyű” kategóriák a zenében nem kizárólagosak. A népszerű együttes ezúttal jubileumi koncerttel tér vissza a BMC színpadára október 17-én, harminc éves fennállása alkalmából azonban nem nosztalgiázásra készül, sokkal inkább egyfajta számvetésre: saját tévedései felett akar nyilvános önkritikát gyakorolni. Ezek a tévedések viszont nemcsak az alkotók, hanem mindannyiunk téveszméi, önáltatásai, amikkel izgalmas dallamokon keresztül szembesülhetünk majd.
Kreatív látnok, elektronikus zenei ikon – egyebek mellett ilyen jelzőkkel illették Carl Craiget, aki már több mint két évtizede jelen van a könnyűzenei szcénában. A Grammy-díjra jelölt producer és DJ a techno úttörőjének számít, az elektronikus zene eddig járatlan útjait igyekszik felfedezni, a műfajokkal való kísérletezés pedig szinte védjegyének számít. Carl Craig legutóbb Francesco Tristan zongoristával, a párizsi Les Siècles zenekarral és François-Xavier Roth karmesterrel állt össze, hogy Versus című munkáját szimfonikus zenekari környezetbe ültesse át. Ezzel a lélegzetelállító crossover produkcióval érkezik majd Magyarországra október 18-án az Akváriumba.
A 25 éves AnimaSound System sokkal inkább tekinthető egy Prieger Zsolt köré csoportosuló gondolkodói műhelynek, mint egy klasszikus értelemben vett popzenekarnak. Az állandóan megújulni képes, örökmozgó és a zenei stílusok között magabiztosan kalandozó együttes egészen különleges ősbemutatóval készül a 26. CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztiválra. Október 21-én Jerusalem, MyLovecímű estjén blackwork-songokra és biblikus tematikájú spirituálékra épülő műsorral jelentkezik, méghozzá a CinematicOrchestra lenyűgöző énekesnőjének, Heidi Vogelnek a vendégszereplésével, akiért nemcsak a zenei sajtó, hanem kollégái is rajonganak, egyik legnagyobb szakmai hódolója pedig nem más, mint JamieCullum.
Martin Kohlstedt saját nemzedékének egyik legizgalmasabb zeneszerzője. A német zongorista szinte sosem játszik színpadon,így rendhagyó módon az A38 Hajó nézőterén ül majd ő is, ennek köszönhetően a közönség is testközelből tapasztalhatja majd meg Kohlstedt végtelenül érzékeny és törékeny világát. Két év után tér vissza Budapestre Izrael legnépszerűbb indie-folk zenekara, a Lola Marsh. Idén végre megjelent debütáló nagylemezük, a RememberRoses, ami meghozta a várva várt nemzetközi áttörést is. Így valószínűleg az október 19-i fellépés az egyik utolsó klubkoncertje lesz a tel-avivi duónak.
Új helyszínként debütál a fesztiválon a Kuplung és vele a Kuplung Sounds Good!fesztivál, amelynek programja a hazai kortárs könnyűzenei kultúra, a dalszerzés és az előadóművészet együttélése, valamint a hangszeres zene népszerűsítésének szellemében állt össze. Ennek megfelelően október 19. és 22. között a hazai könnyűzenei szféra legnépszerűbb előadói adják majd egymásnak a színpadot a belvárosi romkocsmában. Érkezik az indie-pop vonulat egyik legreménytelibb magyar képviselője, a saját stílusukat sokszorfuture popként definiáló Mary Popkids, az IrieMaffie frontasszonya, az ismét friss albummal előrukkoló Sena, sosemlátott-hallott koncertműsorral jön az Esti Kornél, és amegszokott extatikus hangulatot és megőrülést hozza el a zárónapra a Soerii&Poolek, ám ezúttal vadonatúj látványvilággal, táncosokkal és jelmezekkel.
További információk és részletes program itt található!