Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Új dalokkal jelentkezik Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar

Új dalokkal jelentkezik Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2017. 10. 31.
Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja
2022-08-15 15:05:49

Szeptember 11-én az MMA Zeneművészeti tagozatának szervezésében jön létre a Pesti Vigadóban a különleges

Különös üzenetek a Duna-parton
2022-08-15 10:20:09

Az MMA nem akadémikus köztestületi tagjainak idei, Pesti Vigadóbeli tárlata érzékenyen reflektált az elmúlt

„Valahol a csillagok közt létezett”
2022-08-12 14:04:52

Baksa-Soós Jánost és a Kex koncertek hangulatát idézték meg az Ördögkatlan Fesztiválon. Beck Zolival, Cseh

Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

további bejegyzések a szerzőtől »

Az együttes közel 15 éves fennállása alatt 5 nagylemezt jelentetett meg, a legutóbbit 2011-ben. Néhány év szünet után azonban teljesen új hangzással és friss dalokkal jelentkeznek. Ezúttal, az eddigiektől eltérően, a dalok egyenként kerülnek a nagyközönség elé, a zenekar közösségi média oldalain keresztül.

A dalokat nem egy nosztalgikus álomvilág, hanem nagyon is valós események, Vikit személyesen is érintő aktuális kérdések inspirálták. Minden egyes dal egy olyan életérzést, vagy történetet mesél el, amely mindenkit érint, vagy érinthet.

A bemutatott dalok sorában az első az "Észre se vetted" című dal, melynek zenéjét Novai Gábor, szövegét pedig Novai Gábor és Marót Viki jegyzik. A dal a zenekarra jellemző pozitív látásmód, és friss, lendületes zenei világ segítségével mesél egyoldalú emberi kapcsolatokról, ráeszmélésről, talpra állásról, és életigenlésről. Vigyázat! Nyomokban “AHA-élményt” tartalmazhat.

"A múlt gyöngyszemeiből válogasd ki a neked tetsző elemeket, és sok ötlettel, friss lendülettel keverj belőle valami újat." - Ezzel a jelszóval indult útnak a zenekar 2003-ban. Az együttes vezetője Novai Gábor( Nova) a Generál, a Dolly Roll és a Hungária együttes dalszerzője, alapító tagja. Marót Viki és a Nova Kultúr Zenekar műsora  Nova ebből a korszakból  írt legjobb szerzeményeiből származik, biztos, hogy mindenkinek ismerősen csengenek ezek a nóták: Casino Twist, Meghalok hogyha rám  nézel, vagy a Tranzisztor kor hajnalán, Isztambul,  Csöngess be hozzám jó barát. Ezek a dalok új ritmussal új hangszereléssel szólalnak meg és ezt erősíti Marót Viki sajátos és hiteles korszakra jellemző ének stílusa,és  a kultúrvokál  koreográfiája. Hosszas várakozás után, 2017-ben végre vadonatúj dalokkal jelennek meg a koncertszínpadokon. Az új dalok Marót Viki stílusában íródtak, a szövegek  tematikája pedig a harmincas korosztály sokakat érintő kérdéseit boncolgatja.

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Dalpremier Magyar zenekarok

Ajánlott bejegyzések:

  • Más hangok, más szobák Más hangok, más szobák
  • Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja Versekre írt dallamokkal jön a Magyar Dal Napja
  • „Valahol a csillagok közt létezett” „Valahol a csillagok közt létezett”
  • A jazzdob magyar mestere A jazzdob magyar mestere
  • Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr8713691106

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard