Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megmentett gyerekek

Megmentett gyerekek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2018. 04. 01.
Bemutatják Kalotaszeg kincseit
2022-08-11 13:44:49

Erdélyben és Csehországban is vendégszerepel a Duna Művészegyüttes. Kalotaszeg gazdag folklórkincsét

A jazzdob magyar mestere
2022-08-11 08:21:55

Bágyi Balázs zeneszerző és pedagógus, világszerte koncertezik zenekarával. Most egy online oktatási anyagot

Ingyenes koncerttel vár a Magyar Dal Napja
2022-08-11 07:58:04

Szeptember 11-én ritkán hallható darabokkal ünnepelnek a Pesti Vigadóban: Nagy Márta zongoraművész kortárs

Kezdődik a licit a Balatonnál
2022-08-08 15:50:44

Hamarosan indul a vetélkedés Züzü kegyeiért. Csók István a francia impresszionisták hatása alatt

további bejegyzések a szerzőtől »

Kiemelten fontos társadalmi munkát végez a Várva Várt Alapítvány, mely a krízishelyzetben lévő kismamák megsegítését tűzte ki célul. Az alapítványról a kuratórium elnöke, Lukács József mesélt.

Várva Várt Alapítvány

A Magzatgyermekek Világnapját, azaz 2018. március 25-ét választotta ki a Várva Várt Alapítvány, hogy elindítsa a Virtuális Inkubátor Programot (VIP), amelynek célja, hogy segítséget nyújtsanak a szülés előtt álló, válsághelyzetben levő édesanyáknak, és a megszületés előtt álló magzatoknak. Meggyőződésük szerint ők nagyon fontos személyek, akik kiemelt figyelmet érdemelnek a társadalom részéről.

Minden lehető támogatást meg szeretnénk ugyanis adni a segítségre szoruló anyukáknak, hogy magzataikat kihordják, megszüljék, és – ha csak lehet – saját családjukban nevelhessék. Amennyiben viszont ez ellehetetlenülne, igyekszünk abban segíteni, hogy a gyermekeket a szülő kérésére olyan családokhoz adják örökbe, ahol valóban várva várják őket. - Lukács József

Tevékenységünket regionálisan szinten is sikerült bővíteniük: Veszprémben, Győrben, Sopronban, Kecskeméten, Debrecenben már el is elindultak helyi csoportjaik. Ehhez persze szükség van arra is, hogy egy-egy csoportnak legyen egy olyan motorja, akinek megtetszik a téma vagy maga is érintett, aki maga köré toboroz segítő (szak)embereket, akik a szociális munkában, családvédelemben járatosak. Budapesten például jogász, pszichológus, pszichiáter, gyermekpszichiáter, védőnő, háziorvos, szülész-nőgyógyász szakorvos, családterapeuta egyaránt van a csapatukban, de szervezésben, informatikában, adminisztrációban, az adományok kezelésében és logisztikájában is nagyszerű segítőink vannak. Sok várandós anyuka súlyos válsághelyzetben él, és támogatás nélkül ez a helyzet még súlyosabbá válhat, míg szakszerű és odaadó segítséggel túl tudnak jutni a krízisen. A programban részt vevők feladata, hogy elérjék azokat a szükségben levő anyákat, családokat, ahol titkolt terhesség vagy olyan krízis áll fenn, amely veszélyezteti a megszületés előtt álló gyermek életét. Ezt egy 0-24 órában elérhető krízisvonal indításával és egy országos támogató hálózat szervezésével kívánjuk megvalósítani, amelynek tagjai telefonon és személyesen segítenek a rászoruló anyáknak és gyermeküknek, hogy mindketten megkapják a megfelelő orvosi ellátást. Ennél hosszabb távú céluk eközben maguknak a krízisterhességeknek az elkerülése, és kiemelten foglalkozunk az örökbefogadás, illetve az életvédelem kérdéseivel. Ez az egyik legizgalmasabb kommunikációs munka, amely már az óvodások felé elindulhat és a tinédzsereken, egyetemistákon át egészen a nyugdíjas korosztályig terjedhet.

Nemcsak szociológiai szempontból kutatják, de hosszabb távú céljuk, hogy ajánlásokat fogalmazzunk meg a gyermekvédelem különböző területei kapcsán a törvényhozók felé. Jelenleg szinte csak az anyukák erkölcsi és büntetőjogi felelőssége van a középpontba állítva, miközben a család, szülők, nagyszülők érintettsége ugyanúgy felmerül. Sőt ha büntetőjogi vonzata nem is lenne a történteknek, szellemi és erkölcsi szempontból minden szereplőt érint, amelynek tényleges lelkiismereti feldolgozása meghaladja az emberi dimenziót.

A Várva Várt Alapítvány kuratóriumának elnökével Lukács Józseffel Novák Péter beszélgetett a Kultúrpart rádióműsorában:

A Lukács Józseffel készült korábbi interjútnkat itt olvashatja.

További információk a Várva Várt Alapítványról: itt

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Család Nő Gyermek Alapítvány on-air

Ajánlott bejegyzések:

  • Kerek mondókák a legkisebbeknek Kerek mondókák a legkisebbeknek
  • Nekik jutalom velünk lenni Nekik jutalom velünk lenni
  • Ukrajnából menekült gyerekeken segít a Peace Builders Ukrajnából menekült gyerekeken segít a Peace Builders
  • Nógrádi Gábor 75! Nógrádi Gábor 75!
  • Ez a legjobb gyereknapi ajándék! Ez a legjobb gyereknapi ajándék!

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6013820346

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard