Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Építs teret!

Építs teret!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2018. 04. 13.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Április 18-án nyílik, és egészen június 20-ig lázható Kalmár János A jelenlét szabadsága – Liberté de la Présence c. kiállítása a Francia Intézetben. A 15h.-kor kezdődő megnyítón a művész performansszal köszönti a látogatókat.

Kalmár János

Egy üres helyszínen, azon az estén, néhány óra alatt fényből építek tereket, és a kiállítás végén megsemmisítem őket. Az ott és akkor megjelenő emberek között kialakuló viszonytól függ, mi fog történni. Az érkezőknek csak nyitottságra van szükségük. Mindenki érteni fogja, hogy mi történik, ha részt vesz és figyel.

Akkor kezdődik, amikor minden látogató megérkezik. Kérdezhetnek, ha tudok, válaszolok. Akik ott lesznek, azok rendelkezésére áll egy fal is, amire írhatnak, rajzolhatnak, reagálhatnak arra, ami velük történik. Fényből épülő teremet az este közös folyamata is alakítja. Az élmény az adott pillanatban születik. Láthatatlan, mert mindenki belülről éli meg. Nem tudom mivé alakul, de hiszek benne. Az épülő tér minden pillanatában újra fogalmazom az életem, de másképp, hogy jobban értsem, és megoszthassam azzal, aki eljön. Ha részt vesz benne, közös lehet. Erről szól. Mindannyiunkról szól.

Kalmár János

Kalmár János (Budapest, 1952. július 23.) Munkácsy-díjas magyar szobrász- és éremművész.

Elvont, filozofikus hangvételű alkotásai az apró érmektől a nagyméretű monumentális szobrokig egyaránt érzékeny megfogalmazásúak. Munkáiban nagy hangsúlyt helyez a plasztikák felületén megjelenő színhatásra, melyet a fém oxidálásával, más anyagok – fa, kő – alkalmazása esetén utólagos festéssel, aranyozással ér el.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Szobrászat Francia Intézet Kalmár János

Ajánlott bejegyzések:

  • Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás Mától látogatható a Róma-Budapest kiállítás
  • Sci-fi világot teremtenek fényszobrász alkotások Budapesten Sci-fi világot teremtenek fényszobrász alkotások Budapesten
  • Szobrok. Szobrok.
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr9313823652

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard