Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Lelki sebek gyógyítása

Lelki sebek gyógyítása

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2019. 01. 10.
Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
2023-09-22 06:00:00

A KÜLKÖRÚT szervezői idén ősszel is tartalmas és ingyenes programokkal várják a józsefvárosiakat és minden

Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv!
2023-09-21 06:00:00

A Harry Potter-rajongók legnagyobb örömére október 10-én egy újabb könyv érkezik. A világpremier napján egy

Új bemutatóra készül a Duna Művészegyüttes
2023-09-08 11:03:52

A Duna Művészegyüttes Apák és fiak - Táncelőadás Nagy Albert gyűjtései nyomán címmel készíti legújabb

„Civilben a mester” címmel új podcastsorozat indul
2023-09-05 19:00:00

A szeptemberben induló új podcastsorozatban Szy Katalin felnőtt klinikai szakpszichológus kilépve

további bejegyzések a szerzőtől »

A TraumaAmbulancia (TA) Egyesület olyan támogató közösség, ahol az önkéntes szakemberek azon dolgoznak, hogy a balesetet szenvedett emberek a lelki sebek gyógyulásához professzionális segítséget nyújtsanak. 

Krausz Csilla, fotó: Fülöp Dániel Mátyás, forrás: 24.hu

Krausz Csilla közel 4 évvel ezelőtt elszenvedett baleset után megélt poszttraumás élményei, és tapasztalatai nyomán kezdett azon gondolkodni, hogyan tudna a hasonló helyzetbe került embertársainak segíteni a lelki felépülésben, ezért megalapította TraumaAmbulanciát, mely 2018 novembere óta már egyesületként működik.

hogy a kórházakban elindítsanak egy olyan programot, amelyben a sérült emberek információt kapnak arról, milyen lelki folyamatokon mennek keresztül egy baleset után. Szeretnének az önsegítő csoportokotat létrehozni, ahol szakemberek közreműködésével  beszélgethetnének a balesetet elszenvedett emberek a sorstársaikkal. E mellett szeretnének egy igazi TraumaAmbulanciát alapítani, ahol holisztikus szemlélet mentén szerveződne a szakmai munka, és ahol segítenének a trauma feldolgozásában azoknak, akik erre nyitottak.

Munkájuk része, a minden hónapban megrendezésre kerülő a TraumaAmnbulancia Est is, ahol azon dolgoznak, hogy a balesetet szenvedett emberek a fizikai ellátás mellett a lelki sebek gyógyulásához is támogatást, információt kapjanak; újra megtalálják a lelki egyensúlyt, és megmutassák, hogy egy veszteségből akár fejlődni is lehet. Céljuk, hogy a kórházakban elindítsanak egy olyan programot, amelyben a sérült emberek információt kapnak aMinden hónapban meghívnak egy olyan vendéget, aki felépült egy balesetből, és esete jó példa arra, hogy fejlődni is lehet egy veszteségből. A következő estjük január 29-én lesz, de ez alkalommal rendhagyó tagtoborzó és önkéntes toborzó is azt est részét képezi.

Bővebben információ: itt

Krausz Csillával Marosi Viktor beszélgetett, a Kultúrpart Trend Fm-en futó műsorában január 9-én:

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Társadalom Pszichológia Betegség Trauma Baleset Civilek on-air

Ajánlott bejegyzések:

  • Mesével és művészettel gyógyulnak a gyerekek Mesével és művészettel gyógyulnak a gyerekek
  • Megdöbbentő képek LEGO-ból Megdöbbentő képek LEGO-ból
  • Menhelyről jött kutya a családban Menhelyről jött kutya a családban
  • Terápia és balítélet Terápia és balítélet
  • Mi lesz a gyerekekkel, akikre nem vigyáz a család? Mi lesz a gyerekekkel, akikre nem vigyáz a család?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr7714570516

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard