Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Hogyan dolgozzuk fel a válást?

Hogyan dolgozzuk fel a válást?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2019. 03. 15.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

A Katona József Színház Fövényi Évi ötlete alapján interaktív színházi előadásokkal és beszélgetésekkel várja a váláson átesett férfiakat és nőket, hogy ezzel segítsen a trauma feldolgozásában.

A március elején induló programsorozat célja, hogy eloszlassa a váláshoz társított tabujelleget és őszinte kommunikációra biztassa a résztvevőket. A Második Felvonás egy sokak által ismerős élethelyzetet, a válást és annak több, az élet szinte minden területére begyűrűző aspektusát járja körül. Az elválás rengeteg kérdőjelet hagy maga után. Az elengedésen túl a nőiesség-férfiasság, a szexualitás, a baráti kapcsolatok, a gyerekek, a felbomlott családegység kérdésére is hatással van a szakítás. Arról nem is beszélve, hogy sokan nem mernek beszélni a fájdalmukról, mert egyszerűen nem elfogadott, hogy nyíltan vállaljuk a „kudarcot”. Ez a rendhagyó színházi előadás, sokkal inkább közösségi esemény jelleggel, ezt a tabut szeretné ledönteni, amellett, hogy pozitív életszemléletre biztat. A Második Felvonás olyan alkalmak láncolata, ahol interaktív, oldott hangulatú előadások, találkozások, könnyed beszélgetős estek keretében kérdéseket tehetnek fel a nézők és szakértői válaszokat is kaphatnak a számukra legégetőbbekre, vagy egyszerűen megbeszélhetik azokat a mellettük ülőkkel.

A rendezvénysorozat ötletgazdája, Fövényi Évi, a Friends Club Hungary rendezvényszervezője az indulással kapcsolatban elmondta:

A színház és a színpad világa a táncos múltam miatt, és a rendezvényszervezői jelenem miatt is közel áll hozzám. Egy évvel ezelőtt én is elváltam, a Második Felvonás ötlete akkor fogalmazódott meg bennem, amikor egy színházi előadás után számtalan kérdőjel maradt bennem, ebben a szenzitív időszakban… Miért nincs platform arra, hogy ezeket a kérdéseimet feltegyem valahol? Megvitassam szakemberekkel vagy akár a sorstársaimmal? Erre az igényre nyújt mostantól megoldást a Második Felvonás.

Fövényi Évivel Novák Péter beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó műsorában március 13-án:

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Programajánló Társadalom Pszichológia Katona József Színház Trauma on-air Kultúrpart live!

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel Új videósorozat Tillával és a Katona fiatal művészeivel
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • „Bartókkal Európáért” – nagyszabású fesztivállal indul a Concerto Budapest évada „Bartókkal Európáért” – nagyszabású fesztivállal indul a Concerto Budapest évada

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6614686276

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard