Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
„Ügyes vagyok kétkezi melóban is!”

„Ügyes vagyok kétkezi melóban is!”

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2019. 06. 01.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Június elején az évadban utoljára látható az Ádám almái a Radnóti Színház művészeinek előadásában. A rendezővel, Szikszai Rémusszal a darabról és közelgő indonéz kalandjáról beszélgettünk.

Szikszai Rémusz (fotó: Csákvári Zsigmond, kultura.hu)

Az Ádám almái színpadi változata Anders Thomas Jensen azonos című dán-német filmje alapján készült, amit 2005-ben nagy sikerrel játszottak a magyar mozik, 2006-ban pedig az Európai Filmakadémia díjára jelölték. Anders Thomas Jensen a forgatókönyv írásakor a Bibliából ismert Jób könyvéből indult ki, annak témáit járta körül. A bibliai történetben Jób igaz és istenfélő emberként él, majd egy napon Isten – a Sátánnak demonstrálandó – próbára teszi őt, és csapásokkal sújtja: Jób elveszti a vagyonát, gyermekeit, testét pedig betegségek pusztítják. Ő viszont kitart a bajban is: „Az Úr adta, az Úr elvette, legyen áldott az Úr neve!” (Jób 1,21)

Szikszai Rémusszal Kalmár András beszélgetett a Kultúrpart Trend FM-en futó műsorában 2019. 05. 29-én:

Az elkötelezett pap, Ivan gyülekezetében mindenkinek megvan a maga „hasznos” és pozitív életcélja. A nyáj tagjai börtönviselt közmunkások: az alkoholista, bukott teniszező Gunnar, a kútrabló Khalid, a haláltábort megjár Paul, akiket Ivan igyekszik jó pásztorként terelni. Ivan nem akar tudomást venni életének baljós, traumatikus eseményeiről. Ebbe a közösségbe érkezik a neonáci Adam, aki azt a feladatot választja, hogy süssön egy almás pitét. Ám mit lehet tenni, ha a kezdetben bő termést hozó almafát furcsa és nyugtalanító csapások érik? Egy almás pitén bukik meg az isteni világrend? Ivan és Adam küzd a maga igazáért, harcolnak, hogy a bennük levő Jó legyőzze a Rosszat. Ennek a párharcnak a példázata ez a fekete-komédia, tele abszurd helyzetekkel, komikus, keserű és megindító pillanatokkal.

Fotó: Dömölky Dániel

Anders Thomas Jensen: Ádám almái

Radnóti Színház

Helyszín: Katona József Színház

Időpont: 2019. 06. 02. 19:00

               2019.06.03. 19:00

               2019.06.04. 19:00

Szereplők:

IVAN - LÁSZLÓ ZSOLT

ADAM - PÁL ANDRÁS

GUNNAR - SCHNEIDER ZOLTÁN

KHALID - RUSZNÁK ANDRÁS

SARAH - RADNAY CSILLA

DR. KOLBERG - GAZSÓ GYÖRGY

PAUL - BÁLINT ANDRÁS

HOLGER - KELEMEN JÓZSEF

CHRISTOPHER - ÚJVÁRI MILÁN/HORKAY BARNABÁS

AKI VELED VAN - CSOMÓS MARI

NÉHÁNY BŐRFEJŰ, MŰTŐSFIÚK, KÉT BENZINKUTAS, NALLE / BJÖRN, A KÉT ÚJONC KONFÁR - ERIK EH. MÁRFI MÁRK EH. VILMÁNYI BENETT

Jelmeztervező: Kiss Julcsi
Díszlettervező: Pater Sparrow
Rendező: Szikszai Rémusz

Jegyvásárlás: itt

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Programajánló Interjú Szikszai Rémusz Radnóti Színház László Zsolt Bálint András Gazsó György Schneider Zoltán Pál András on-air Kultúrpart live!

Ajánlott bejegyzések:

  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est Mucsi Zoltán visszatér – Egy életem stand up est
  • Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára Először Magyarországon: érkezik a Wicked az Erkel Színház színpadára
  • „Bartókkal Európáért” – nagyszabású fesztivállal indul a Concerto Budapest évada „Bartókkal Európáért” – nagyszabású fesztivállal indul a Concerto Budapest évada
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr9014873548

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard