Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Beethoven a kastélyparkban

Beethoven a kastélyparkban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2019. 07. 19.
A kitörés története a mérhetetlen emberi szenvedés története
2023-02-04 15:31:17

A magyar tisztek személyi okmánygyűjtőiből megdöbbentő sorstörténetek rajzolódnak ki. Ungváry Krisztiánnal

Hová menjünk színházba?
2023-02-03 16:14:19

Oláh Zsolt színházi elemző a Staatsoper, a Pintér Béla Társulat és az Új Színház előadásáról mesélt

Dudaszó és haiku Ágoston Bélával
2023-02-03 13:48:43

Multimediális, összművészeti tárlat nyílt a hagyományos magyar dudával a középpontban Budakalászon

Halljuk, hogy szól a Braz Bazar zarbon!
2023-02-01 23:06:58

Sőt, egy izgalmas workshop keretében gyerekek és felnőttek is kipróbálhatják a perzsa ütőhangszert és

további bejegyzések a szerzőtől »

A Nemzeti Filharmonikusok idén nyáron is a világhírű zeneszerző életművének legszebb, legkülönlegesebb darabjait szólaltatják meg Martonvásáron. Július 20-án a népszerű Egmont-nyitányt is hallhatja a közönség.

Forrás: Kultúra.hu

Halász Péterrel a koncert karmesterével, Szentkuty Nikolett beszélgetett a Kultúrpart Trend Fm-en futó műsorában július 17-én:

Beethoven 1810-ben Goethe Egmontjához írt kilenc részből álló kísérőzenét, amelyhez néhány héttel később illesztette a hősi jellegű nyitányt. A lassú, gyászos kezdést a lendületes, makacsul előretörő főtéma követi. A nyitányt az elsöprő erejű Győzelmi szimfónia zárja. A III. zongoraverseny – Beethoven egyetlen moll hangnemben írt versenyműve – 1800-ban keletkezett. A kiváló fiatal zongoraművész, Fejérvári Zoltán tolmácsolásában felhangzó műben a szólóhangszerrel egyenrangú szerepet kap a zenekar, ami komoly kihívást jelent a szólistának. A drámai hangvételű első tételt a második, Largo tétel vallomásos monológja követi. A Rondo zárótétel ugyanannak a zenei anyagnak számtalan arcát mutatja meg. Beethoven 1812 nyarán és őszén komponálta a VIII. szimfóniát. A mű könnyed, vidám, humorral teli, hemzseg a sziporkázó ötlettől. Beethoven annak ellenére, hogy a VII. szimfónia az ősbemutatón sokkal nagyobb sikert aratott, a VIII-at tartotta jobbnak. Schumann az elsők között ismerte fel a szimfónia nagyszerűségét:

 …humorának mélysége tekintetében Beethoven egyetlen más szimfóniája sem ér fel vele. … a B-dúr Allegretto hallatára az ember nem tehet mást, mint hogy elhallgat, és elmerül a boldogságban.

BEETHOVENNEL A SZABADBAN

A Nemzeti Filharmonikusok koncertje

Ludwig van Beethoven Egmont-nyitány, op. 84

Ludwig van Beethoven III. (c-moll) zongoraverseny, op. 37

Ludwig van Beethoven VIII. (F-dúr) szimfónia, op. 93

Zongora: Fejérvári Zoltán 

Nemzeti Filharmonikus Zenekar

Karmester: Halász Péter 

Helyszín: Martonvásár, Brunszvik-kastély 

Időpont: 2019. 07. 20. 

 Jegyvásárlás: itt

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Beethoven Zene Programajánló Klasszikus Nemzeti Filharmonikusok Komolyzene Karmester on-air Kultúrpart live!

Ajánlott bejegyzések:

  • Ők lettek az év művészei Ők lettek az év művészei
  • Elérte az A-dúrt a különleges zenei expedíció Elérte az A-dúrt a különleges zenei expedíció
  • Érkezik a világhírű magyar karmester Érkezik a világhírű magyar karmester
  • A Csendes éj titkai A Csendes éj titkai
  • Ingyenes koncertet ad a Cantemus kórus a Pesti Vigadóban Ingyenes koncertet ad a Cantemus kórus a Pesti Vigadóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr8214970548

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard