Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Családi fesztivállal kezd a Kolibri

Családi fesztivállal kezd a Kolibri

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2019. 09. 03.
A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

további bejegyzések a szerzőtől »

Szeptember 7-én immár 28. alkalommal rendezik meg az egész napos, ingyenes Kolibri Évadnyitó Fesztivált, amelyen a hazai produkciók mellett idén három különleges külföldi vendégelőadás is várja a kicsiket és nagyokat.

A Kolibri Színházban és a Jókai téren reggeltől estig zajló rendezvényen a hagyománynak megfelelően idén is a báb- és utcai előadóművészet legkiválóbb magyar és nemzetközi képviselői fogadják a közönséget. Az esemény házigazdái: Török Ági, az idei évad Kolibri Hölgye és Szívós Károly, a Kolibri Úr.

Az idei vendégfellépők között szerepel a veszprémi Kabóca Bábszínház és a győri Vaskakas Bábszínház, valamint Fabók Mancsi Bábszínháza és a szlovákiai Árgyélus Színház Écsi Gyöngyi mesemondóval. Sarkadi Bence nemzetközi hírű marionettművész Világjáró marionettek című, többszörös díjnyertes produkcióját hozza el a Jókai térre. Spanyolországból érkezik a Teatro Paraíso társulata Nomádok című előadásával, míg a görög Artika Theatre Company Csodák a kiskertben, az olasz La Baracca-Testoni Ragazzi színház pedig Egy felhő útja című produkcióját mutatja be a fesztivál közönségének. Az előadások között, a korábbi évekhez hasonlóan, a Kolibri Harsona Quartet játszik, a színház bejáratánál pedig a Vitéz László Automata fogadja a gyerekeket.

A fesztivált a színház megalakulása óta Vitéz László világhírű megelevenítője, Kemény Henrik köré szervezik, aki egyben a fesztivál és a társulat egyik alapítója. A Kemény Henrik által megteremtett vásári bábjátékos hagyomány ezúttal a Kolibri Színház művésze, Nizsai Dániel Pulcinella éneke című produkciójában és a kaposvári BábSzínTér Vitéz László meséjében elevenedik meg. Idén is átadják a Kemény Henrik alapította Michel Indali-díjat, amelyet minden évben a műfaj egy-egy kiemelkedő képviselője érdemel ki. A fesztiválzáró szakmai beszélgetést Szűcs Katalin Ágnes kritikus vezeti. Az esemény védnökségét a főváros humánterületért felelős főpolgármester-helyettese, Szalay-Bobrovinczky Alexandra és Hassay Zsófia, Terézváros polgármester asszonya látja el.

A Kolibri Fesztivállal egy időben már megvásárolhatók az új évad előadásaira szóló jegyek és bérletek.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Gyermek Bábszínház Novák János Kolibri Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Időnként nem érzem a korlátaimat Időnként nem érzem a korlátaimat
  • Itt a legjobb nyárbúcsúztató gyerekfesztivál! Itt a legjobb nyárbúcsúztató gyerekfesztivál!
  • Nemzetközi színházi fesztivált rendez a Kolibri Nemzetközi színházi fesztivált rendez a Kolibri
  • Varázslatos kalandra indul az expedíció Varázslatos kalandra indul az expedíció
  • Mi történik a Rákóczi téren? Mi történik a Rákóczi téren?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr8015038498

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard