Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Januárban érkeznek a legújabb zenék

Januárban érkeznek a legújabb zenék

Kalmár András a szerző friss bejegyzései 2019. 11. 26.
Roma Elvis imitátorral érkezik a magyar film napja
2023-04-24 21:55:20

Ritkán látható magyar dokumentumfilmeket mutatnak be az MMA Film- és Fotóművészeti Tagozatának szervezésében

Fotóünnep táncosokkal, forró hangulatban
2023-04-14 17:59:21

Közel 50 táncos, egy legendás színpadi mű és egy világviszonylatban is páratlan fotóalbum – április 23-án

„Ezek a dalok ma is működnek” – Dés László
2023-04-13 10:57:06

Dés László rendhagyó Aréna koncertjére készül, ez jó apropó volt arra, hogy ne csak zenéről, de az élet

„Vasbugyikat hegesztettem, plazmavágóval csipkéztem ki”
2023-03-07 23:24:01

Rabóczky Judit Rita az egyik legsikeresebb fiatal magyar szobrászművész, fémmunkáival az Essentia Artis

további bejegyzések a szerzőtől »

Rovarhangból versenymű? Beatbox mese? Női egyenjogúság a zenei életben?  Gryllus Samuval beszélgettem az Átlátszó hang újzenei fesztiválról.

2020. január 7-20. között, hetedik alkalommal rendezik meg Budapest különleges, kortárszenei fesztiválját, az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivált. A korábbi évekhez hasonlóan, olyan fontos budapesti kulturális helyszíneken látogathatják a fesztivál programjait az újzene iránt érdeklődők, mint a Müpa, a Trafó, a Zeneakadémia vagy a Budapesti Francia Intézet. A programok közt lesznek nem csak koncertek – ősbemutatókkal tűzdelve –, hanem interaktív beavató foglalkozások, kiállítások, családi programok és filmvetítések is. A fesztivál kiemelt témája pedig a női zenei alkotók munkája.

A tizennégy napos fesztivál célja új módszerekkel bemutatni, és ez által a közönséghez közelebb hozni az újzenét. A fesztivál felkérésére születő ősbemutatók mellett olyan régebbi műveket is eljuttatnak a hallgatósághoz, amelyek a mai szerzők számára referenciaként szolgálnak, de Magyarországon szélesebb körben kevésbé ismertek. A koncertközönségnek miden alkalommal – az est programja előtt, vagy gyakran a darabok közé ékelve – interaktív bevezető előadásokat tartanak az események kurátorai, melybe mindenki bekapcsolódhat, és szórakoztató, kreatív módon kerülhet közelebb egy-egy kompozíció eszköztárához, zeneszerzői nyelvéhez.

A 2020-as fesztivál programjai közül több foglalkozik a női alkotók szerepével és lehetőségeivel a zenei életben. A szervezők különös hangsúlyt fektetnek arra, hogy zeneszerző nők műveit is bemutassák. Kétnapos nemzetközi szimpóziumot is szerveznek Musica Femina International címmel, melyen kerekasztalbeszélgetések és prezentációk mellett helyet kap a magyar női underground színtér fontos eseménye, a Ladyfest Budapest-nek a különkiadása is január 8-án este a Három Hollóban: magyar, lengyel és német fellépőkkel.

Varga Judit – Fotó: Felvégi Andrea

Az Átlátszó Hang 2020 Újzenei Fesztivál nyitó- és zárókoncertjén különleges pár-kompozíció hangzik el. A két összetartozó mű szerzője Varga Judit Erkel-díjas zeneszerző, a bécsi zeneakadémia professzora. A műveket az Átlátszó Hang és a berlini női zenei fesztivál, a Heroines of Sound rendelte a művésztől két német együttes számára. A fesztivál nyitókoncertjén, január 9-én a Zeneakadémia Solti termében az Ensemble Interface, míg a zárókoncerten a LUX:NM adja elő a két összefüggő pár-kompozíciót. Előbbin közreműködik Nagy Andrea, aki a Zeneakadémia elvégzése óta Freiburgban él, és basszusklarinét specialistaként Európa számos újzenei együttesével lép fel.

Az emberi hang különleges lehetőségeit mutatja meg január 10-én, a Müpában Frauke Aulbert operaénekes és Bartha Márk kétszeres magyar beatbox bajnok. A Voice Lab – az operától a beatboxig koncerten az énekhang különféle tradicionális és urbánus újításait mutatják be az előadók, esetenként elektronikával, különféle szenzorokkal kiegészítve a szóló színpadi előadóművészet eszköztárát.

Január 11-én, a Trafó színpadán mutatkozik be a Studio Dan. A tíztagú együttes tagjai az újzene, jazz, zeneszínház területein egyaránt jártasak. Vinko Globokar 85 éves francia/szlovén zeneszerző számukra komponált Passaggio Verso Il Rischio, azaz Átjáró a kockázat irányába című félórás színpadi darabját mutatják be többek közt, melyben a zenészek a szabadság kockázatával kell, hogy megbirkózzanak…

E három nap csak ízelítő a fesztivál 14 napos programjából, további részletek és programok az Átlátszó Hang Újzenei Fesztivál weboldalán:  és facebook oldalán.

Támogatók: Budapest Főváros Önkormányzata, Ernst von Siemens Musikstiftung, Goethe Intézet Budapest, Mariann Steegmann Foundation, Nemzeti Kulturális Alap, NRW Kulturstiftung, Osztrák Kulturális Fórum, Pro Helvetia, Svédország Nagykövetsége Budapest. Médiatámogató a Kultúrpart.

További információ: Szálka Zsuzsanna fesztiváligazgató; email: szalkazsuzsanna@gmail.com, tel: 06 30 824 6158

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Trafó Kortárs Zeneakadémia Müpa on-air Átlátszó Hang újzenei fesztivál

Ajánlott bejegyzések:

  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Mozart-nap 2025 Mozart-nap 2025
  • Romantikán innen és túl Romantikán innen és túl
  • Mi a titka a Pannon Filharmonikusoknak? Mi a titka a Pannon Filharmonikusoknak?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6615323992

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard