Szeptemberben különleges kortárs- és komolyzenei programokkal várja a látogatókat a Budapest Music Center.
Bár a határok lezárultak, a Zuglói Filharmónia segítségével szeptember 11-én a skót tengerparton találhatjuk magunkat, hiszen többek között Felix Mendelssohn Hebridák nyitányát (op. 26) játsszák a BMC Koncerttermében, melyet a fiatal komponista abból az elementáris élményből merített, mely a skóciai Hebridákon töltött vakációja alatt érte őt a csodálatos, ámde kopár táj láttán. Ránki Fülöp Junior Prima Díjas zongorista az Ars Sacra Fesztivál keretében adott, szeptember 14-ei koncertjének fókuszában Erik Satie és Olivier Messiaen művei mellett Dukay Barnabás alkotásai állnak, amelyek számára „lelki gyógyírként hatnak játszva és hallgatva is” – ahogyan ő fogalmazott.
A Találkozások címet viselő, szeptember 19-ei koncerten a BMC Könyvtárában a hajdanán zeneakadémistaként egy generációból származó, valamint közös koncerteket adó Matkó Tamás, Kedves Csanád és Szigeti Máté új művei hangoznak el. A szerzők egyetemi éveik után szétszéledtek a nagyvilágban, ám ezen az esten, 10 év elteltével, javarészt erre az alkalomra született kompozícióikkal újból találkoznak. Egy igazi ritkaságot, a Kodály-tanítvány Seiber Mátyás 3. vonósnégyesét is eljátssza a Das Wohltemperiertes Streichquartett IX. sorozat intermezzójaként a Classicus Quartet szeptember 26-án: a mű a népzene, a jazz, a második bécsi iskola és a bartóki hatást integráló stílusának különösen izgalmas megnyilatkozása. Az orosz zene titkát kutatja Csalog Gábor szeptember 27-én, többek között Csajkovszkij, Muszorgszkij, Rahmanyinov és Usztvolszka művein keresztül. Szintén az orosz vonatkozások kapcsolják össze a Dohnányi Quartet sorozatát, amelynek szeptember 28-ai alkalmán Beethoven Razumovszkij grófnak ajánlott, C-dúr vonósnégyese (Op. 59 Nr. 3) mellett pravoszláv kóruszenét is felcsendül.
Gulyás, paprika, jobb esetben csárdás, és ha műveltek vagyunk, akkor népzene, Bartók és Kodály. Milyen ma és milyen volt évtizedekkel ezelőtt a zeneszerzők viszonya a magyar népzenéhez? Ezekre a kérdésekre keresi a választ az UMZE Kamaraegyüttes All’ Ongherese címet viselő, szeptember 28-ai koncertjén, ahol Kurtág György klarinétra és cimbalomra írt Tre Pezzi, és Tre altre Pezzi című művei is elhangzanak majd Lukács Miklós cimbalomművész közreműködésével. A hónap utolsó klasszikus zenei koncertjén Lakatos György fagottművész ünnepli 60. születésnapját olyan művészbarátai, „osztálytársai” társaságában, mint Rost Andrea, Kokas Katalin, Kelemen Barnabás, Dés László, Lukács Miklós, Snétberger Ferenc, Gőz László és az Anima Musicae Kamarazenekar tagjai.