Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Rádió
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Jövőre is lesz magyar Oscar?

Jövőre is lesz magyar Oscar?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2020. 11. 23.
Farkas Ádám: A valóságot kell megidézni
2021-02-24 15:02:24

A Nemzet Művészének munkáit az absztrakció jellemzi, de van több közismert figurális műve, jelenleg is egy

Egy éve ment el Csukás István
2021-02-23 15:55:42

A Jókai Mór Művelődési Ház Facebook oldalán a Budaörsi Latinovits Színház művészeinek

Hallgassunk élőben orosz klasszikusokat!
2021-02-23 13:15:02

Csajkovszkíj és Prokofjev legjobbjait hallhatjuk február 25-én csütörtök este fél 8-tól a Nemzeti

100 éve született gyerekkorunk hőse
2021-02-21 13:30:56

Pontosabban a hős megalkotója, Zdeněk Miler. Neki köszönhetjük ezt a teljesen underground figurát. A

további bejegyzések a szerzőtől »

Reméljük, igen! Horvát Lili Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmje képviseli hazánkat a 93. Oscar díjátadón a nemzetközi film kategóriában.

Az Amerikai Filmakadémia szabályzata szerint a jövőre 93. alkalommal átadandó Oscar-díjakra a nemzetközi film kategóriában minden ország egy alkotást nevezhet azok közül, amelyeket 2019. október 1. - 2020. december 31. között mutattak be az adott országban. A hivatalos magyar Oscar-nevezésről döntő testületben a Nemzeti Filmintézet Filmszakmai Döntőbizottságának tagjai közül Fonyódi Tibor, Káel Csaba, Kálmán András és Pesti Ákos, valamint Bereczki Csaba, az NFI Nemzetközi jogértékesítési és képviseleti igazgatója és Novák Emil operatőr vett részt. A hattagú bizottság egyhangúlag döntött a magyar Oscar-nevezésről.

A Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre című filmben Márta, a negyvenéves idegsebész szerelmes lesz. Fényes amerikai karrierjét hátrahagyva visszatér Budapestre, hogy új életet kezdjen a férfival. Ám Márta hiába vár a Szabadság-híd pesti hídfőjénél: a férfi nem jelenik meg a randevún. Márta kétségbeesetten a keresésére indul, de amikor rátalál, élete szerelme azt állítja: sohasem látta őt azelőtt.

A magyar film nagy sikerrel mutatkozott be nyár végén a velencei, majd a torontói fesztiválokon. Antalyában Stork Natasa elnyerte a legjobb színésznő díját, Varsóban a magyar filmet a kritikusok nemzetközi szövetsége zsűrije a FIPRESCI díjjal tüntette ki. Arany Hugó fődíjat nyert az Egyesült Államok legnagyobb múltú fesztiválján Chicagóban, és a fődíjjal együtt három trófeával tért haza a spanyolországi Valladolid nagy presztízsű filmfesztiváljáról. A valóság és képzelet határán játszódó szerelmesfilmet legutóbb a philadelphiai filmfesztiválon ünnepelték, ahol megkapta a legjobb játékfilm díját.

Horvát Lili filmje jövőre számos országban a fesztiválokon kívül is látható lesz. A Nemzeti Filmintézet az alkotás forgalmazási jogait Ausztráliára, Új-Zélandra, Spanyolországra, Andorrára, Svájcra és Romániára már értékesítette, és sok országban nagy az érdeklődés a helyi filmforgalmazók részéről. 

Néhány hét alatt csaknem 20 ezren váltottak jegyet a filmre a hazai mozikban, melyet a Mozinet mutatott be, és december 1-tól látható lesz a Cinego-n.

A Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre főszereplői Stork Natasa és Bodó Viktor. További fontos szerepekben Vilmányi Benett, Nagy Zsolt és Lukáts Andor is feltűnik. A romantikus dráma Csernátony Dóra, Miskolczi Péter és Horvát Lili produkciójában, a Poste Restante gyártásában készült, a Nemzeti Filmintézet támogatásával. A film operatőre Maly Róbert volt.

A filmvilág vitathatatlanul legnagyobb presztízsű megmérettetésén az országok hivatalos Oscar nevezései (entry) közül az Amerikai Filmakadémia képviselői választják ki majd az öt jelölt játékfilmet (nominee), amelyek végül a legjobb nemzetközi filmnek járó Oscar-díjért versenyre kelhetnek.

A jelöltek listáját 2021. március 15-én hozzák nyilvánosságra, az Oscar-díjak ünnepélyes átadására április 25-én kerül majd sor Los Angeles-ben.

 

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Oscar-díj Magyar film Díjátadó

Ajánlott bejegyzések:

  • Mire készül Gera Marina? Mire készül Gera Marina?
  • Jön a tériszonyos tűzoltó Jön a tériszonyos tűzoltó
  • Kamerák, filmek, kertitörpék Kamerák, filmek, kertitörpék
  • Készülj fel valami meghatározatlanra Készülj fel valami meghatározatlanra
  • A gyerektábor, amely felért egy börtönkísérlettel A gyerektábor, amely felért egy börtönkísérlettel

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1916296712

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. Megjöttek a meztelen hősnők
  4. A 10 legütősebb drogos film
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Készülőben a nagy meztelen album
  9. Meztelen fővárosiak
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard