Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Jancsó Miklós ismeretlen arcai

Jancsó Miklós ismeretlen arcai

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2021. 09. 26.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

Születésének 100. évfordulóján családja, barátai és követői emlékeztek a magyar film- és színházművészet mesterére, akinek az életműve a világ számos országában igazodási pont, minta és tananyag.

A programsorozat kerete A Fúgában látható, a Jancsóról készült képekből nyílt kiállítás, amely a hozzá legközelebb állók – Jancsó Nyika, Kende János és Grunwalsky Ferenc – eddig ritkán vagy egyáltalán nem látott felvételeire épül. A fotókat a Jancsó-filmek korabeli plakátjai és privát archívumokban őrzött werkfilmek egészítik ki. A visszaemlékezést két kerekasztal teszi teljessé. Szeptember 27-én Verebes István beszélget Jancsó legtöbbet foglalkoztatott színészeivel, 29-én pedig Vágvölgyi B. András moderálásával napjaink meghatározó magyar filmesei elemzik az életmű máig ható tanulságait.

Hadd idézzük fel Jancsót egy régi kisfilmmel, amely még 2011-ben, Kende János 70. születésnapján készült:

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Fotó Kiállítás Grunwalsky Ferenc Jancsó Miklós Fotósorozat Galkó Balázs Magyar film Kende János Vágvölgyi B. András Jancsó Nyika

Ajánlott bejegyzések:

  • A sarkvidéki éjszaka csillagai A sarkvidéki éjszaka csillagai
  • Múzeumok Éjszakája a Mai Manó Házban Múzeumok Éjszakája a Mai Manó Házban
  • A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten Tíz időszaki kiállítás nyílik a SopronFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr7016700436

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard