Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Embertánccal ünnepel a fiatal társulat

Embertánccal ünnepel a fiatal társulat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2022. 11. 22.
Ne most, drágám! – Útjára indult a kamaraszínházi évad a Kecskeméti Nemzeti Színházban
2023-10-03 06:00:00

Újabb Ray Cooney-bohózattal nyitotta meg kamaraszínházi évadát a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház. A

Az Ég tartja a Földet
2023-10-02 06:00:00

Az Ég tartja a Földet musical a világ legismertebb magyar szentje, Árpád-házi Szent Erzsébet

A MÓRA KIADÓ programjai a 28. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon
2023-09-28 14:20:58

Játékos programokkal, könyvbemutatókkal, dedikálással és ajándékokkal várja a MÓRA KIADÓ a 28. Budapesti

Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

további bejegyzések a szerzőtől »

Rendhagyó kiállítással mutatkozott be Magyarország új hivatásos néptáncegyüttese, a Fitos Dezső Társulat a Fonóban, november 23-án pedig a Hagyományok Házában debütál új bemutatójuk.

November 15-én a sajtó képviselői, néptáncosok és népzenészek mellett számos érdeklődő tekintette meg a Fitos Dezső Társulat repertoárbemutatóval egybekötött Jövőnk a hagyomány! című kiállításának megnyitóját a Fonó Budai Zeneházban.

Fotó: Gálos Mihály Samu

Kocsis Enikő és Fitos Dezső Harangozó Gyula-díjas táncművészek vezetésével érdekes utazást tehettek az érdeklődők a társulat repertoárjában. Magyarország új hivatásos néptáncegyüttesének vezetői szó szerint kísérték végig a jelenlévőket az etűdök között, a Fonó minden szegletében megelevenedett egy-egy előadásrészlet, a kiállított fotográfiák által pedig az együttes tagjai is bemutatkoztak.

A példa nélküli eseményt Bús Balázs, a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke méltatta, aki a kulturális innováció példájaként említette a társulatot. Megjegyezte, hogy már kétszer is megnézte a roma kultúrát bemutató Taven Baxtale című előadásukat, és nagyra értékeli az alkotók erős vizualitását, újszerű és fiatalos látásmódját.

Az eseménynek és a táncegyüttesnek egyaránt otthon adó Fonó Budai Zeneház ügyvezető igazgatója, Horváth László ünnepnek nevezte november 15-ét. A Fonó alapításakor egy összművészeti egység volt a cél, amely évtizedek után, a Fitos Dezső Társulat beköltözésével vált valóra: „Szívből örülök, hogy a Fonót választottátok lakhelyül, mert az minőség, az a kreativitás, amit a társulat képvisel, az szerintem egyedülálló a Kárpát-medencében.” 

„Újat létrehozni, újat teremteni – minket ez motivál Dezsővel.” – mondta Kocsis Enikő, Magyarország negyedik hivatásos néptáncegyüttesének vezetője, aki hisz a folklór erejében, energiájában, mélységében, hiszen ezt a 8 párral működő táncegyüttesükkel napról napra bizonyítják. A kis létszám pedig lehetővé teszi a Fitos Dezső Társulat számára, hogy ezt költséghatékonyan megmutassák határon innen és túl egyaránt. 

A koreográfusok elmondták, hogy november 23-án, a Hagyományok Házában debütáló Embertánc című darabot komoly kutató- és gyűjtőmunka előzte meg, hogy olyan anyagot mutathassanak a közönségnek, amely eddig még nem kapott nyilvánosságot.

Fitos Dezső szerint az Embertánc is egy jó alkalom lesz arra, hogy a hagyomány biztos jövőjére felhívják a figyelmet: „Néptánc és népzenei anyagunk kimeríthetetlen, egy emberöltő sem elég arra, hogy elmerüljünk minden egyes kincsében – mi mégis kísérletet teszünk rá, hogy a lehető legtöbbet megmutassunk nemzeti kultúránkból a világnak.”

További információk itt.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Hagyományok Háza Néptánc Folk Fonó Budai Zeneház Fitos Dezső és Társulata

Ajánlott bejegyzések:

  • Átveszik a hatalmat a női energiák Átveszik a hatalmat a női energiák
  • Kamasztáncház zárja a Héttorony Fesztivált Kamasztáncház zárja a Héttorony Fesztivált
  • Révület és kábulat a legénybúcsún  Révület és kábulat a legénybúcsún 
  • Hódítanak a hagyományok Hódítanak a hagyományok
  • Rendhagyó koncertet ad Herczku Ági Rendhagyó koncertet ad Herczku Ági

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr6717984836

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard