Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Magyarországra jön a világhírű koreai csapat

Magyarországra jön a világhírű koreai csapat

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2023. 06. 12.
Fuss MELLettünk!
2023-09-27 06:00:00

Közösségi futás országszerte három városban a mellrák elleni küzdelem jegyében! Idén harmadik

Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
2023-09-22 06:00:00

A KÜLKÖRÚT szervezői idén ősszel is tartalmas és ingyenes programokkal várják a józsefvárosiakat és minden

további bejegyzések a szerzőtől »

A kizárólag nőkből álló együttest június 15-én Győrben, majd 17-én és 18-án a Nemzeti Táncszínház színpadán láthatjuk. 

A Magyar Nemzeti Táncegyüttes meghívására érkezik Magyarországra a dél-koreai Mutdance társulat, amely a 10. Nemzetközi Színházi Olimpia keretein belül mutatja be a Bemut című előadásukat először június 15-én Győrben, a Magyar Táncfesztiválon, majd június 17-én és 18-án Budapesten, a Nemzeti Táncszínházban.

Zsuráfszky Zoltán és Zs. Vincze Zsuzsa, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes vezetői fontosnak tartják, hogy többezer éves kultúrák találkozhassanak egymással a színházi olimpia keretében, ezért hívták meg Korea egyik legnagyobb táncegyüttesét, amely szintén ars poeticájának tartja hazájuk folkhagyományainak ápolását. A kizárólag nőkből álló Mutdance Company a modernitás, a tradíció, a koreai és a globális kultúra fúzióján keresztül fogalmazza újra a kreatív tánc fogalmát. A Bemut című előadás a társulat legikonikusabb koreográfiáit vonultatja fel, ötvözi a társulat régi és új munkáit, amelyekben a közös nevező a rájuk jellemző egyedi mozgásvilág és koreográfia.

Itt tartózkodásuk alatt a két tánccsoport számos közös programon vesz részt, többek között egy gasztronómiai bemutató keretében tradicionális magyar és koreai ételeket készítenek a Koreai Kulturális Központban, majd a koreai hölgyek megismerkedhetnek hazánk legszebb népviseleteivel és együtt rophatják a néptáncot vendéglátóikkal a Magyar Nemzeti Táncegyüttes székházában.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Korea Tánc Győr Folk Koreai Kulturális Központ Nemzeti Táncszínház Nemzeti Táncegyüttes

Ajánlott bejegyzések:

  • Új bemutatóra készül a Duna Művészegyüttes Új bemutatóra készül a Duna Művészegyüttes
  • Fotóünnep táncosokkal, forró hangulatban Fotóünnep táncosokkal, forró hangulatban
  • A mágikus asszonyt ünneplik a Millenárison A mágikus asszonyt ünneplik a Millenárison
  • Koncertszínházzal zárul a Héttorony Fesztivál Koncertszínházzal zárul a Héttorony Fesztivál
  • Francia dallamok és táncok a Millenárison Francia dallamok és táncok a Millenárison

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr1418144574

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard