Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Karácsonyi rajzpályázat gyermekeknek a Hagyományok Házában

Karácsonyi rajzpályázat gyermekeknek a Hagyományok Házában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2024. 11. 19.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

A Hagyományok Háza idén is meghirdeti rajzpályázatát „Én kis morzsa…” Gyerekek az ünnepi szokásokban címmel. A legszebb alkotásokat az intézmény kiállítja, a zsűri által kihirdetett nyerteseket értékes díjakkal jutalmazza.

„Én kis morzsa, gyenge rózsa,

Sosem jártam iskolába,

Mégis tudom azt a verset,

Hogy kis Jézus megszületett!”

A Hagyományok Háza minden évben megújuló tematikával várja a rajzolni szerető óvodás és általános iskolás korú gyerekek jelentkezését. Az idei karácsonyi rajzpályázaton a feladat az, hogy a kis „művészek” a régi idők gyerekeit jelenítsék meg a karácsonyi ünnepkörben betöltött helyükkel, szerepükkel együtt.

A gyerekek ugyanis aktív részesei voltak az András-nappal kezdődő ünnepkör jeles napjainak, közösségi szokásainak néha szemlélőként, néha pedig résztvevőkként. A jelentkezők küldetése az, hogy utánanézzenek, milyen népszokásban vettek részt régen a gyerekek és ezt jelenítsék meg rajzaikon!

A Hagyományok Háza rajzpályázata lehetőséget biztosít a gyerekeknek arra, hogy ráhangolódjanak az ünnepre, tájékozódjanak, tanuljanak egy már-már kiveszőben levő népszokásról, és a fantáziájukat használva, kreativitásukra támaszkodva mutassák be a hagyományos karácsonyi ünnepkör egy részletét, rendkívül gazdag szokásvilágát, ételeket, az ünnepi asztal részleteit, a meghitt családi hangulatot a karácsonyi asztallal, ételekkel, termőággal.

A rajzpályázat célja nemcsak az, hogy a pályázók megismerkedjenek a jeles napok történetével és a hagyományaink szerepével, hanem hogy hozzájáruljon a tanulók képzelőerejének, kreativitásának fejlesztéséhez és a különféle rajztechnikák megismertetéséhez a gyerekek életkori sajátosságainak megfelelően. Nem mellékesen pedig szándékában áll, hogy felfedezzen tehetséges tanulókat, és azoknak lehetőséget nyújtson a bemutatkozásra az országos, illetve határainkon túlnyúló verseny keretében.

Jelentkezési határidő: 2024. november 22.

Részletes információk

A képillusztrációk a tavalyi beküldött rajzokból állnak.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
rajz rajzpályázat Karácsony Hagyományok Háza Gyermek

Ajánlott bejegyzések:

  • Szavakkal festeni Szavakkal festeni
  • A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit
  • Létezik gyógyító múzeum?! Létezik gyógyító múzeum?!
  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában A hagyomány és a kortárs divat találkozása – „Kis fekete” divatbemutató a Hagyományok Házában

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr9818734798

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása