Elárverezik a Superman-képregények első füzetének egy ritka példányát az eBay portálon. Több mint egymillió dollárt (230 millió forint) is adhatnak érte.
Ősszel elárverezik a Casablanca legendás zongoráját. A klasszikus melodrámában központi szerepet játszó hangszer Rick kávézójában állt, és számos romantikus jelenet szemtanúja lehetett.
A Hófehérke és a hét törpe című rajzfilm 1937-es angliai bemutatójára készíttett hatszor 2,7 méteres plakát egy amerikai aukción talált új gazdára.
Őslények, köztük dinoszauruszok és őshüllők több tízmillió éves kövületeit bocsátják árverésre Párizsban szeptember 30-án.
Több mint egymillió fontért kelt el a Sotheby's árverésén egy 540 éves könyv, amelyet az első angol nyelven nyomtatott kötetként tartanak számon.
A Sotheby's aukciós ház és a világ legnagyobb internetes áruháza hétfőn megállapodást kötött az árverések online terjesztésére. Az eBay 154 millió felhasználója nemsokára licitálhat a műtárgyakra és antikvitásokra.
Majdnem 16 millió fontért (6,3 milliárd forintért) cserélt gazdát egy négyezer éves egyiptomi szobor a Christie's aukciósház londoni árverésén.
Sandro Botticelli egyetlen magánkézben lévő rajza 1,3 millió fontért (506,5 millió forintért) cserélt gazdát a Sotheby's Aukciósház londoni árverésén - adta hírül a BBC News.
Vételára közel ezerszereséért kelt el egy londoni árverésen a világhírű brit graffitiművész két vászonra festett alkotása, amelyet eladója tavaly 60-60 dollárért vásárolt New Yorkban.
Rekordot döntött a 17. századi olasz művésznő, Artemisia Gentileschi nemrég felfedezett festménye, amely Mária Magdolnát ábrázolja. A Sotheby's múlt heti párizsi aukcióján 865,500 eurót (268,5 millió forintot) fizettek a képért.
Az amerikai filmakadémia beperli Joseph Wright családját, amiért árverésre bocsátották a férfi Oscar-díját, amelyet a My Gal Sal című film színes látványtervéért kapott.
Gazdát keres Laura, Leland és Sarah Palmer Twin Peaks-beli otthona, melyet most potom 550 ezer dollárért, vagyis kicsit több mint 125 millió forintért kínálnak az érdeklődőknek.