Kultúrpart

Add el, Sam!

Add el, Sam!

2014. 07. 22. | Kultúrpart

Ősszel elárverezik a Casablanca legendás zongoráját. A klasszikus melodrámában központi szerepet játszó hangszer Rick kávézójában állt, és számos romantikus jelenet szemtanúja lehetett.

tovább
Élőben közvetíti az aukciókat az eBay

2014. 07. 16. | Kultúrpart

A Sotheby's aukciós ház és a világ legnagyobb internetes áruháza hétfőn megállapodást kötött az árverések online terjesztésére. Az eBay 154 millió felhasználója nemsokára licitálhat a műtárgyakra és antikvitásokra.

tovább
Rekord árat fizettek a Banksykért

2014. 07. 05. | Kultúrpart

Vételára közel ezerszereséért kelt el egy londoni árverésen a világhírű brit graffitiművész két vászonra festett alkotása, amelyet eladója tavaly 60-60 dollárért vásárolt New Yorkban.

tovább
Milliókat ér Mária Magdolna eksztázisa

2014. 07. 04. | Kultúrpart

Rekordot döntött a 17. századi olasz művésznő, Artemisia Gentileschi nemrég felfedezett festménye, amely Mária Magdolnát ábrázolja. A Sotheby's múlt heti párizsi aukcióján 865,500 eurót (268,5 millió forintot) fizettek a képért.

tovább
Per az Oscar-díjért

Per az Oscar-díjért

2014. 07. 03. | Kultúrpart

Az amerikai filmakadémia beperli Joseph Wright családját, amiért árverésre bocsátották a férfi Oscar-díját, amelyet a My Gal Sal című film színes látványtervéért kapott.

tovább
Eladó Laura Palmer háza

Eladó Laura Palmer háza

2014. 07. 03. | Kultúrpart

Gazdát keres Laura, Leland és Sarah Palmer Twin Peaks-beli otthona, melyet most potom 550 ezer dollárért, vagyis kicsit több mint 125 millió forintért kínálnak az érdeklődőknek.

tovább
Elkelt Tracey ágya

Elkelt Tracey ágya

2014. 07. 02. | Kultúrpart

Új tulajdonosa 2,55 millió fontot (közel egymilliárd forintot) fizetett a bevetetlen ágyért, ami mellett cigisdobozok, piásüvegek, használt óvszer és szemét is hever.

tovább
süti beállítások módosítása