Kultúrpart

Nem talált gazdára a rózsaszín gyémánt

2014. 03. 01. | Kultúrpart

Nem fizette ki a jutalékkal együtt 83,2 millió dolláros (mintegy 18,7 milliárd forintos) vételárat a valaha árverésre bocsátott legértékesebb drágakő, a Pink Star vevője a Sotheby's szerint, így a kő az aukciósháznál marad.

tovább
Perelik a Keith Haring Alapítványt

2014. 02. 27. | Kultúrpart

Műgyűjtők perelték be az amerikai művész alapítványát múlt héten. Állításuk szerint legalább 40 millió dollárt (8,7 milliárd forintot) vesztettek azzal, hogy a szervezet nem hitelesítette Haring 90 munkáját.

tovább
Elárverezik a bélyegvilág sztárját

2014. 02. 16. | Kultúrpart

A bíborvörös, egypéldányos apróság, melyet a 19. században nyomtak egy dél-amerikai brit gyarmaton, már háromszor volt rekorder. Ezúttal a Sotheby's júniusi árverésén licitálhatnak rá az érdeklődők.

tovább
Beatles a falon

Beatles a falon

2014. 02. 16. | Kultúrpart

A legendás zenekar amerikai karrierjét elindító legendás Ed Sullivan Show díszletének egy dedikált darabját árverezik el áprilisban New Yorkban.

tovább
Milliók a beszédes portréért

Milliók a beszédes portréért

2014. 02. 14. | Kultúrpart

Rekordáron kelt el Francis Bacon egy festménye. A brit művész portréjáért 42 millió fontot, vagyis mintegy 16 milliárd forintot adtak a Christie's Aukciósház londoni árverésén.

tovább
Mao Ce-tung újra a topon

Mao Ce-tung újra a topon

2014. 02. 13. | Kultúrpart

7,6 millió fontért (2,8 milliárd forintért) adták el Andy Warhol képét a kínai kommunista vezetőről egy szerda esti aukción. A vászon a legutóbbi árverésen fizetett összeghez képest tizennyolcszoros áron kelt el.

tovább
Ferenc pápa túladott a Harley-ján

2014. 02. 06. | Kultúrpart

A várt 12-15 ezer euró helyett 241 ezer 500 euróért (74 millió forint) kelt el a párizsi árverésen az a Harley-Davidson motorkerékpár, amelyet a gyártó ajándékozott Ferenc pápának a márka 110. születésnapja alkalmából.

tovább
süti beállítások módosítása