A Sotheby's aukciósház kínálatában kerül kalapács alá Orson Welles személyes példánya. Az ereklye egy dúsgazdag amerikai gyűjtő kollekciójából került elő.
Nem fizette ki a jutalékkal együtt 83,2 millió dolláros (mintegy 18,7 milliárd forintos) vételárat a valaha árverésre bocsátott legértékesebb drágakő, a Pink Star vevője a Sotheby's szerint, így a kő az aukciósháznál marad.
A legendás brit zenész több mint 300 oldalnyi költeményét, elbeszélését, illetve vázlatrajzát árverezik el június 4-én New Yorkban.
Jutalékkal együtt 64 ezer 850 dollárért (14,7 millió forint) kelt el Los Angelesben aukción a Mein Kampf egy Adolf Hitler által dedikált kétkötetes példánya.
Műgyűjtők perelték be az amerikai művész alapítványát múlt héten. Állításuk szerint legalább 40 millió dollárt (8,7 milliárd forintot) vesztettek azzal, hogy a szervezet nem hitelesítette Haring 90 munkáját.
Több mint félmillió dollárért kelt el a brit graffitiművész, Banksy csokolózó rendőröket ábrázoló munkája egy miami árverésen kedd este.
A bíborvörös, egypéldányos apróság, melyet a 19. században nyomtak egy dél-amerikai brit gyarmaton, már háromszor volt rekorder. Ezúttal a Sotheby's júniusi árverésén licitálhatnak rá az érdeklődők.
A legendás zenekar amerikai karrierjét elindító legendás Ed Sullivan Show díszletének egy dedikált darabját árverezik el áprilisban New Yorkban.
Rekordáron kelt el Francis Bacon egy festménye. A brit művész portréjáért 42 millió fontot, vagyis mintegy 16 milliárd forintot adtak a Christie's Aukciósház londoni árverésén.
7,6 millió fontért (2,8 milliárd forintért) adták el Andy Warhol képét a kínai kommunista vezetőről egy szerda esti aukción. A vászon a legutóbbi árverésen fizetett összeghez képest tizennyolcszoros áron kelt el.
A várt 12-15 ezer euró helyett 241 ezer 500 euróért (74 millió forint) kelt el a párizsi árverésen az a Harley-Davidson motorkerékpár, amelyet a gyártó ajándékozott Ferenc pápának a márka 110. születésnapja alkalmából.
Egy anonim amerikai vevő nemrég 12,5 millió fontot ajánlott a művész utolsó önarcképéért - az angolok gyűjtést szerveztek, azért, hogy a licitáló ne tudja külföldre szállítani a művet.